NIEUWS VAN VROEGER De eerste helft van 1967 Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan Spoorhuis bij de Oostkade. 2 Vooraf aan de selectie van het nieuws uit Waarland belangrijk landelijk en wereldnieuws uit de eerste helft 1967. Uniek huwelijk bezegeld: is de kop van de krant van 10 januari. Prinses Margriet der Nederlanden en mr. Pieter van Vollenhoven zijn voor de wet en voor God in het huwelijk getreden. Verder werd op 27 april prins Willem Alexander geboren. Wereldschokkend was de Zesdaagse Oorlog in juni tussen Israël en de Arabische buur landen Egypte, Jordanië en Syrië. 11 januari Blijkens de jaarcijfers van de gemeente Harenkarspel is het inwonertal toegenomen met 164 zielen van 4233 tot 4397. Het aantal geboorten was 112, terwijl er 21 overleden. Verder kwamen zich 230 personen vestigen terwijl er 157 vertrokken. 12 januari De gebr. Limmen uit Schagen hebben als slopers korte metten gemaakt met de 102 jaar oude woning langs de spoorbaan Schagen-Alkmaar, gelegen bij de levens gevaarlijke onbewaakte spoorwegovergang aan de Oostkade. In december1865 werd het eerste deel van Staatslijn K, Alkmaar-Den Helder, geopend. Langs deze lijn werden meer dan dertig spoor- of wachtershuizen gebouwd. Alle spoorhuizen hadden een nummer: bij Zijdewind 25, bij de Oostkade 26, bij de Weelweg 26A en bij de Waarddijk nummer 27. Eindjaren vijftig verhuisde mevr. Bregje Rohof vanuit spoorhuis 26 naar ’t Veld en kwam de familie Conijn- Broers met drie kinderen Gerrie, Pierre en Adrie hier wonen. ‘Het huis stond vlak langs het spoor, het was witgepleisterd met een beneden- en bovenverdieping. Naast het keukentje was een ruimte waar apparatuur heeft gehangen.’, vertelt Gerrie Conijn. ‘Voordat het huis in 1967 werd afgebroken, zijn mijn ouders naar Alkmaar verhuisd. In het spoorhuis bij Zijdewind woonde toen de familie Koppes en bij de Weelweg de familie Zut. Deze woningen zijn in hetzelfde jaar afgebroken.’ Het wachtershuis aan de Waarddijk is waarschijnlijk voor de oorlog gesloopt. Het station Noord-Scharwoude is in 1951 afgebroken, maar het spoorhuis bij dit voor malige station is als enige langs de lijn Alkmaar-Den Helder nog overgebleven. 26 januari Op 22 februari a.s. is er gelegenheid tot het laten ijken van maten en gewichten in café Muntjewerf in Dirks- horn. Dit geldt voor de dorpen Dirkshorn, Kalverdijk, Tuitjenhorn, Kerkbuurt en Waarland. Men is verplicht ook als men geen oproeping ontvangt, toch zijn maten en gewichten te laten herijken. De ijkwet werd in 1816 vastgesteld om lengte- en in houdsmaten en gewichten op juistheid te controleren. In 2006 is de ijkwet vervangen door de metrologiewet. 24 januari Het fanfarekorps Samen Voorwaarts heeft in de Post hoorn de jaarlijkse donateursavond gehouden. Voorzitter Jan Zutt Jzn. toonde zich in zijn openingswoord zeer verheugd over de goede belangstelling. Daarna speelde het korps onder leiding van de heer Jan Korver twee ouvertures en drie marsen en trad het jeugdkorps op. Na de pauze was er ook een optreden van het Langedijker cabaret met schetsjes, zang en muziek. Bij elkaar een bijzonder geslaagde avond. 13 februari Con Zelo kraakte Twisk met 10-0. Twisk was in Waarland met recht “nergens”. Met maar liefst 10-0 behaalde Con Zelo de overwinning op een over alle linies falende tegenstander. Buiten de drie tref fers werden er nog drie wegens buitenspel afgekeurd het geen de kracht van Con Zelo nog wel extra onderstreepte. J. Groen, H. Dekker, W. Dekker en C. Dekker scoorden voor de rust. Na de hervatting knalden A. Boekel, G. Boekel, H. Dekker (2x), J. Groen en C. Pankras raak. 18 februari Op uitnodiging van de KVG hield schrijver Godfried Bomans een lezing over zijn werken.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 2