19 21 november Vandaag naar dokter en de bloeddruk laten meten, hij is 100-180, nogal gelijk. Ik krijg een brief van Nico en Truus en na de middag maak ik de pakjes klaar voor de Canadeesjes en breng ze weg. Vanavond naar Joop en Riet Zutt, we gaan een tijdje klaverjassen. 22 november Vanmorgen als het werk af is maak ik de brief af en ga wat breien. Na de middag ga ik naar Zonneveld en koop nog een en ander, dan naar Houten bos en naar Beemsterboer, ik schiet nu lekker op maar ben nog niet helemaal klaar voor de sint. Vanavond een mooi stuk voor de tv. 30 november Vandaag gas gehaald. Om kwart over acht sta ik op, het is een kort nachtje geweest. Ik trek mijn deux-pies aan en ga wat werken. Vanavond naar de installatie van Pastoor Bakkum. Hij maakt een goeie indruk. Ik brei en lees wat. 3 december Vandaag knap weer. Wij gaan naar de Hoogmis. Pastoor Bakkum doet de mis en preekt nog even, hij maakt een goede indruk. Na het broodeten naar Buur Kok. Buurvrouw verjaart. Het is er gezellig en we zijn tegen tweeën thuis en gaan eten. Ik bel Gerda op om af te spreken hoe laat ze Zwarte Piet komt spelen en hoe laat Gerard het pak komt brengen. Ik was af studder nog wat en Gerard haalt het Pietenpak. Om kwart voor vier komen Cor en Afie en tegen vijven de rest. Daarna komt Zwarte Piet. Het is een gezellig tijdje en ze gaan allemaal voldaan en blij met de cadeautje naar huis. ’s Avonds brengt Gerard het pak weg. 5 december Als mijn werk af is ga ik een overall van Gerard verstellen en pak ik in voor vanavond en brei Gerda’s trui af. Vanavond eerst naar Jan en Corrie en dan naar Marie en Piet. We hebben bij allebei een mooie Sinterklaas. Ik heb een duster gekregen en een pakje van Nin met allerlei dingetjes. Van Marie en Corrie allebei een mooie mand en van de kinderen een droge ruiker en een boek. Ze hebben me lang niet vergeten. In 1969 trouwde Gerda Kuijs met Wil Witte. Haar zus Erna was bruidsmeisje. Op deze foto ontbreken ze. Vlnr: Marja, Marie Kuijs-Zutt, Jan, Piet Kuijs, Bert, Nelly, oma. kreeg ik een kaart van Nico en Truus toen zij op de Expo in Montreal waren. Hij is lang onderweg geweest, van 9 september tot 2 november. Om half 8 belt Piet of wij thuis zijn en of wij een tijdje komen klaverjassen en de gelijkrichter meenemen. 5 november Het blijft de hele dag regenen tot een uur of vijf dan is het af en toe droog. De kapelaan deelde ons vanochtend mee dat we nu een nieuwe pastoor krijgen, pastoor Bakkum. Hij heeft een hele tijd in Langedijk gestaan als kapelaan, dus een bekende in deze streek. Vanmiddag belt Piet of we meegaan naar Alkmaar naar de Bios naar West Side Story. Vanmiddag gaan we een poosje te bidden vanavond naar de Bios, het is een prachtige film om twaalf uur gaan we uit Alkmaar, laat naar bed. 6 november Als ik opsta en naar de kerk wil besluit ik toch maar om thuis te blijven want het weer is slecht, regen en wind. Wat weert het toch tegen ik kan net zo’n beetje aan het deppen blijven, de wind slaat de regen door de ramen heen. Wij blijven thuis en bidden wat voor de geleden zielen. 11 november Weer regen en wind. De jongens halen nog een paar vrachten kool thuis en scheien ermee uit, het is niet te doen. Ik maak mijn werk af om 4 uur komen de eerste Sintemaarten zingertjes. Er komen er 71. 12 november We gaan om 9 uur naar de mis en zijn voor tienen alweer thuis, we gaan om een koppie naar Jan en Corrie, de kinderen hebben zakken vol snoep van Sinte- maarten. Corrie laat haar pakje zien dat ze zelf gemaakt heeft, het staat haar keurig netjes. Vanmiddag gaat Gerard een tijdje aan de reed. 16 november Vanmorgen na het werk strij ken. Ik krijg een lange brief van Annie en ik krijg vanmiddag Timmy op bezoek. Jan en Corrie moeten naar de stad te sinterklazen. Ik weer breien, de rug is klaar, nu aan de voorkant beginnen. Vanavond nog een paar potjes pasjansen. 17 november Het is lekker weer. Na de thee ga ik naar Zonneveld en doe mijn inkopen voor St Nicolaas en vul de bonnetjes, van de Sinterklaasactie, in en deponeer ze in de bus. Als ik net thuis ben komt politie de Winter zeggen dat ik 75 gulden heb gewon nen, een meevallertje. 18 november Vannacht heeft het gevroren alles is wit en het is elf uur eer de vorst eruit is. Na de middag Sinterklaas op tv van 1 tot 2. Ik ga maar weer vlug aan mijn werk en ben om drie uur klaar. Gerard naar Alkmaar met de handbalsters om de koffie. 20 november Het weer is triest met motregen en wij gaan naar de Hoogmis. We gaan naar Jan om een koppie. Corrie is niet lekker, duizelig, wij denken aan kolendamp en zetten de ramen open. Na de middag belt buurman Kok, die hadden ook last van kolendamp buurvrouw was helemaal een tijdje van de kaart en ook buurman was niet in orde, maar nu gaat het weer. pr «Hl hQ? 9 Mi I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 29