UIT HET DAGBOEK VAN GEERTJE ZUTT-BORST (VIII) 28 Een selectie is gemaakt door haar kleindochter Gerda Witte-Kuijs 1 oktober 1967 We gaan om 9 uur naar de kerk. Een brief voor Nico en Truus gepost. Na de middag eerst op tukkie en dan gaan we met Piet en Marie een stuk rijden van de Noord-Holland route. We komen weer op ver scheidene plaatsen waar we nog nooit geweest zijn, Anna Paulowna, Oude Sluis, Den Oever en Hippolytushoef. Heel aan het eind bij Wieringen kijken we zo over de Waddenzee en in de verte zien we Den Helder en Texel. In dit laatste dagboekfragment schrijft oma over haar dagelijkse bezigheden, het wisselende herfst weer en de ritjes die ze met Gerard maakt op zon dag. Er komt een nieuwe pastoor. Ze schrijft over de gewoonte bij Sinterklaas om bij elkaar te kijken welke cadeautjes de Sint heeft gebracht. Pas eind december schrijft ze voor het eerst weer over de op handen zijnde emigratie van Jan en Corrie en hun gezin naar Canada: ik hoorde dat er echt verregaande plannen waren. Geertje Borst is op 12 maart 1897 in Waarland geboren. Ze trouwde in 1919 met Jan Zutt, die op 28 augustus 1940 op 44-jarige leeftijd over leed. Geertje wist met haar zoons Jan en Ge rard het bedrijf voort te zetten. 5 oktober Ik maak het eten klaar voor Gerard want ik moet te gast bij Oom Gert Borst. Tinus Hoek is ver ongelukt vandaag en bij A. Groen Poel alles verbrand vanwege hooibroei. 11 oktober Het weer is vrij knap en ik maak mijn werk af en pruts nog wat. Na de middag naar Agie Dekker- Veldman om de thee. Om half zes thuis, vlug brood klaarmaken en eten, want tante Marie en Nelly komen om druiven uit de druivenkas van de gebr Zutt. Er is voetbal op de tv. 15 oktober Om half negen belt Afie me, ze komen te gast en moeten ’s middags nog naar de caravan. Ze zijn er goed elf uur. We drinken samen koffie en dan belt Corrie of we daar komen. Om ongeveer twee uur zijn we weer thuis. We maken samen eten klaar. Om kwart voor drie eten en afwassen en dan gaan we met zijn allen naar Aagtdorp met vijf kinderen van Jan. Om half zes zijn we weer thuis. ’s Avonds te rozenkrans bidden naar A. Hoek 17 oktober Wasdag vandaag maar storm en regen. Ik hang alles boven, het is verschrikkelijk slecht weer. Na de middag wordt het langzamerhand minder er is nog wel veel wind, maar niet om bang van te zijn. Vanavond wakkert de wind weer wat aan en krijgen we ook nog een fikse onweersbui. Om kwart voor 10 komt Piet Kuijs, hij is naar Alkmaar geweest te vergaderen voor de melk- boerenbond. 20 oktober Vandaag een lange brief van Joop en Annie. Het is erg zacht voor de tijd van het jaar. De kachel hoeft bijna niet te branden, hij staat erg laag en er is niks geen koud aan, buiten is het nog 16 graden. Jan en Corrie komen en we kijken naar Bonanza op tv. 25 oktober Vandaag 23 jaar geleden trouwden Piet en Marie op een stralende dag en ook nu is het knap weer. Na de thee ga ik naar Marie. ’s Avonds gaan we kaarten, Bert doet ook mee want Piet heeft Piet Zuijdam op visite voor de boekhouding. 26 oktober Vandaag doe ik wat rustig aan, ik ben aan de rees en eet wat beschuit en voor de middag maak ik rijst en het is verder goed gegaan. ’s Avonds wat brood en beschuit en niet meer naar de wc. 27 oktober Vanmorgen was het knap weer en ik doe gauw mijn werk. Na de middag om half drie naar de huwelijksmis van Lia Buin van Jan Bruin-Bruin en als we eruit komen regent het pijpestelen. Ik ga naar tante Suze, ze is vrij pittig. Ik kom droog thuis. 29 oktober Als we opstaan is er regen en wind er is veel regen gevallen vannacht. Uit de kerk vandaan is het zo goed als droog. Even voor het eten gaan we naar Amsterdam. We hebben de hele rit droog weer en als we er zijn om even voor twaalf zijn Leo en Nin er al bijna een uur. Ze zien er goed uit en zijn trots op hun nieuwe wagen, een Renault, hij ziet er keurig uit, bordeau rood een mooie car hoor. We hebben een gezellige dag en gaan om half zes naar huis, dan zijn we een heel eind eer het donker wordt. We gaan naar het Lof, kijken tv op tijd naar bed. 2 november Vandaag lap ik de ramen en sproei de plan ten. Gerard is naar oom Gert Borst te kolen. Vandaag Haar kinderen. In Waarland: Marie en Piet Kuijs, Jan en Corrie, Gerard. In Limburg: Nin en Leo Ramakers. In Amsterdam: Afie en Cor Manshanden. In Canada: Joop en Annie, Nico en Truus. Vanaf 1966 schreef ze dagelijks een stukje in haar agenda.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 28