Nog meer steppers Dirkshorn, 14 februari 2017. N. Slagter 23 Als jong meisje had ik een keer lichamelijke klachten en werd door mijn moeder naar hem toegestuurd. Ik moest gaan zitten en mijn verhaal vertellen. Mijn kleren hoefde ik niet uit te doen. Hij kon mijn probleem, mijn angst en schroom wegnemen. Feilloos stelde hij zijn diagnose: Je buikpijn gaat binnenkort vanzelf weer over. Het op vallendste dat mij is bijgebleven, zijn die donkere ogen van hem, die keken dwars door je heen. Daar ging veel kracht en overtuiging vanuit. We waren heel tevreden over deze dokter. moeder hielp met het werk in het gezin. Terugdenkend aan dokter Groenhart zie ik hem nog komen met zijn auto van het merk Panhard. Soms kwam ook zijn vrouw Puck mee. Zij had altijd hun hond mee, een Ierse terriër. De hond stopte dan altijd zijn vierkante kop in de put emmer om het restje bakwater leeg te slobberen. Naar de Nederlandse Antillen Dokter Groenhart was een zeer vooruitstrevende man. Van hem is bekend dat hij bedplassers van hun proble men afhielp. Verschillende Waarlandse kinderen zijn hiervoor door hem geholpen. De kinderen liet hij dan bij hem thuis slapen om ze te behandelen en te begeleiden. Vlnr boven: Gerrit Houtenbos, Rita Houtenbos-Admiraal, John Doodeman, Co van der Gulik, Els Kuijs-Ruiter, Bert Kuijs. Onder: Ton Wever, Jos Smit, Piet Mol. Niet alleen in Harenkarspel maar ook in de wijde om geving was hij bekend. Zijn patiënten hadden een groot vertrouwen in hem. Het was dan ook een groot verlies dat hij op 1 juni 1953 plotseling naar Aruba vertrok. Enkele maanden later kwamen zijn vrouw en kinderen hem achterna. Op 14 augustus 1960 overleed op 48-jarige leeftijd Piet Groenhart. Vooral voor zijn vrouw, Puck Veltkamp en haar gezin, was het verdriet onbeschrijfelijk. Zij was nog maar 38 jaar en moeder van zes jonge kinderen. Hij was ook een van de weinige dokters bij wie je terecht kon voor het laten doorlichten van de longen met het oog op tbc. Geraadpleegde bronnen: -De Eeuwige Dokter Groenhart, Daan de Kraker. -Jaarboek Dirk van Eck 2013. In een volgende Toendertoid leest u meer over dokter Piet Groenhart. Vlnr staand: Nico ten Boekel, Peter de Heij, Adrie van Ophem. Zittend: Peter Danenberg, Arie Groen. Voor: Johan Bakker. In de Toendertoid 49 stond een foto van de start van de autopedrace in 1977. Tijdens dit IW3-evenement zijn ver schillende foto’s gemaakt. Twee ervan ziet u hieronder afgedrukt. Een van het team Pub ’72 en de ander van het Dorpshuis. De 24-uurs autopedrace begon met een Le Mans start. Dat ging als volgt: eerst een rondje hardlopend om het Dorpshuis, dan de autoped pakken en een ronde steppen over de Jonkerstraat en om het Dorpshuis. En zo een etmaal lang met een ploeg van vier personen. Ze konden toen ruimschoots om het Dorpshuis heen want de sportzaal was er nog niet. V i Ia W" .4 ert - (cue ’76, 1*2,- PETER ARIE

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2017 | | pagina 23