HET IS NIET MEER ALS VANOUDS Piet Kleverlaan Sanne Mosch en Anniek Bruin. Sem, Danae, Jake Ruiter. Foto 2007. 36 Reünie met oud-dorpsgenoten Men kan het geld maar één keer uitgeven en dat vraagt keuzes: een vakantie, een blijvende investering of drie dagen te kermis. Vanaf de jaren zeventig begon langzamerhand de kermis aan populariteit in te boeten. De familieleden van buiten kwamen op zondagmid dag steeds minder op visite. Dat merkten zeker de kermisexploitanten, want na een drankje thuis ging men als regel met het hele gezelschap het kermister rein op. Gelukkig moeten ze in Waarland weinig of geen staangeld betalen. Op grote kermissen is dat wél heel veel. Niet alleen is de belangstelling voor de attracties een stuk minder, zeker geldt dit ook voor de cafés. Vanaf de jaren negentig is de kermis ook een reünie- dag geworden voor Waarlanders, die door hun studie of werk elders zijn gaan wonen. Al is dit wel op bescheiden schaal en niet te vergelij ken met bijvoorbeeld de kermis in Warmenhuizen. De Joös en moide spreken op een bepaald adres af, nemen daar de nodige drankjes en daarna gaan ze naar het café. Vanaf 2014 is dat alleen nog café Nol. Achter: Sam, Annemarie Jaspers, Huub Jaspers. Voor: Yara, Jesse. Foto 2012. ond 1900 stonden op een dorpskermis twee kramen: één met speelgoed en allerlei lekkers en één met gerookte paling. Een ritje in de draaimo len kostte toen één cent. ’s Avonds vierden de oude ren feest in het café. Ook jongelui uit andere dorpen kwamen op de kermis af en dat leidde na stevig innemen van alcoholische drank nogal eens tot ver hitte hoofden. In de loop van meer dan een eeuw is er veel veranderd. iV

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 36