HET BLIJFT EEN GROOT FEEST Cyril Schuijt en Linda Bruin. 34 Een groen T-shirt Met onze meidengroep gingen we al op vrij jonge leeftijd de kroeg in, ik denk dat we dertien waren. Een aantal jaren later, we waren toen een jaar of zestien, hebben we ons eerste kermis-T-shirt laten bedrukken. We gingen gekleed in afzichtelijk groene T-shirts met de tekst: Dweil jij... De inspiratie voor deze T-shirts kwam van camping Appelhof op Terschelling, waar we onze eerste vakantie zonder ouders vierden. Voor zover ik weet, waren we toen allemaal nog Met Trueland Security opdruk. Achter vlnr: Paulien Zutt, Cyril Schuijt, Gaby Beemsterboer, Linda Bruin. Voor: Christa Bruin, Mieke Bos. groentjes, dus de kleur van het T-shirt was in elk geval toepasselijk. Achterop het shirt stond iets in de trant van: Goedgekeurd door de bond van huisvrouwen. Niet te geloven dat onze ouders ons zo het huis lieten verlaten! Deze onwaarschijnlijk deftige outfit werd opgeleukt met accessoires zoals duikbrillen en prachtig gekleurde sieraden, gewonnen bij het touwtjetrekken en zo flaneerden wij over de Veluweweg. Elk jaar een andere outfit Elk jaar hadden we wel een andere outfit. Ik weet niet meer wie toen het creatieve brein achter de teksten was. De shirts lieten we bedrukken bij een drukkerij in Langedijk. De foto laat zien dat we deze keer gekozen hadden voor Trueland Security, ik denk dat we dat wel stoer vonden. Karaoke in de Posthoorn was ook elk jaar vaste prik. We zongen Summer of Sixty nine van Bryan Adams en we hadden na een aantal dagen kermis, net als Bryan, stemmen als schuurpapier. Niet van het origineel te onderscheiden dus, al zeg ik het zelf. Geen idee of ons publiek daar ook zo over dacht. Jaren hebben we meegedaan met de karaoke, o.a. Dokter Bernard kwam verschillende keren langs. Ooit heeft iemand Linda van Frank Boeijen voor me gezongen, ik kreeg het er warm van. l zo lang als ik me kan herinneren is de kermis in Waarland voor mij één groot feest. Als kind was ik al gek op de sfeer. De zweef was favoriet en best een beetje spannend. Heerlijk, dat gevoel als je je ogen dicht deed, zo’n kriebel in je buik net als in de achtbaan. Er stond ook een soort van draaimolen die ’s avonds, als de kleintjes naar huis waren, op volle snelheid ging. Je moest dan op de grond zitten en je vasthouden aan één van de paddestoelen of een ander attribuut, anders werd je er zonder pardon uitgeslingerd. Enorme blauwe plekken waren het gevolg en eigenlijk vond ik het doodeng. Thrillseekers als we waren, gingen we er toch keer op keer weer voor.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 34