Waarlands Dorpshuis Zo is er voor ieder wat wils. W4 25 augustus 2000. Piet Stoop. 33 kwam een delegatie van groenteboeren o.a. met verschil lende leden van de familie Doodeman en Nieuwboer naar Waarland. Het ging niet enkel om een potje voetbal, maar meer om een weerzien met de Waarlanders en dat onder het genot van een glas bier en de muziek van The Mascotte Boys. Piet en Annet Stoop besloten in 2006 te stoppen. Het pand werd verkocht en met de slopershamer kwam een eind aan deze horecagelegenheid aan de Kerkstraat en ook aan de traditie van het kermisvoetbal. Het Waarlands Dorphuis Bij de opening van het Dorpshuis op 15 juli 1969 sprak de gedeputeerde Th. Laan: Wat hier tot stand is gekomen, is uniek. Laat het Dorpshuis in de toekomst een ontmoetingsplek worden voor jong en oud. Een kloppend hart van Waarland. Het bestuur kreeg vanaf toen de verantwoording om het financieel draaiende te houden. Jan Borst was als beheerder aangesteld. In overleg met hem werden diverse activiteiten georganiseerd. Zo ook met kermis. In de beginjaren stond op dinsdag vanaf ’s morgens elf uur in de voorzaal een grote sjoelbak. De winnaars kregen dan consumptiebonnen. Verder was er muziek en opkloppen en biljarten om paling. Tegenwoordig is er alleen op maandagmiddag een stukje muziek en biljarten. Op het ene biljart speelt men honderden en op het andere vlotbruggen. Het publiek is wat ouder en omdat de muziek nooit zo luid speelt, kan men hier wel gezellig met elkaar praten. De meesten gaan op redelijke tijd naar huis, enkelen blijven wat langer en gaan daarna vaak nog met iemand mee voor nag tentje toe. Vlnr: Piet Ligthart, Jo Smit-Zandbergen, Riet Ligthart-Kok, Nel Broersen, Joke van Benschop, Tecla Bakker- Blankendaal, Corrie Duineveld. 65+’ers op uitnodiging van de familie Stoop. Nog een paar jaar Café Stoop Na Jan Nolten ging in 2001 de zaak over in andere handen. Piet Stoop, een kleinzoon van de wed. G. Stoop, liet het café verbouwen. Op 19 augustus 2005 plaatste hij de volgende advertentie in de W4: Vrijdag 26 augustus om 19.00 u. Voetbal de Bruinen tegen de Dekkers, de voetbal-vete tussen deze families gaat door. Op zondag 28 augustus om 14.30 uur spelen de Nolly Boys-Groenteboeren. ZONNIGE EN GEZELUGE r KERMIS1111 PAUNGBIUARTENmet muziek van PAULVLAAR 0226 421606 072 5721870 (Ans) llbllIÏIKf Dinsdag 29 augustus vanaf: 13.30 uur Kermis in het Dorpshuis met het oergezellige

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 33