VOOR IEDER WAT WILS IN DE NOLLY BAR I Jan Nolten. Klaas Danenberg te midden van... 32 Kermisgebeuren in het café tegen de r.-k. kerk en in het Waarlands Dorpshuis. Een katterig gevoel In 1964 had Jan Nolten de kruidenierszaak en het café van Gerrit Stoop gekocht. Deze had een band opgebouwd met voetbalclub Con Zelo en Jan Nolten hield die traditie in ere. Arie Noordstrand, een trouwe klant van Nolten en Stoop. De Nolly Boys Jan Nolten sponsorde een elftal van Con Zelo en organiseerde op kermiszaterdag en -zondag voetbal wedstrijden. In de W4 van 21 augustus 1982 staat dat op zaterdagavond De Nolly Boys tegen het personeel van L. en J. Stoop spelen en de dag daarna Con Zelo tegen de Groenteboeren uit Amsterdam. Jarenlang ij een katholieke kerk hoort een kroeg. Zo was het ook in Waarland. Hoewel het café ruim een kilometer verwijderd was van het kermisterrein bij De Posthoorn, had de kastelein van deze kroeg toch altijd een kermisprogramma met levende muziek en biljarten om paling. Er stonden bij het café geen attracties, maar de laatste jaren wel een snackwagen van Bertus en Siemen Groot. De jeugdleiders van Con Zelo speelden in de jaren zeventig op maandagavond van kermis een paar jaar achtereen tegen die van Dirkshorn. Zo gebeurde het een keer dat Na afloop van de wedstrijd zaten ze na in het Dorphuis. Allemaal aan een grote tafel, ieder lapte een bedrag en dat deden ze in de pot. Hieruit werden de consumpties betaald. Tegen tienen stapten de spelers van Dirkshorn op en ook verschillende uit Waarland. Maar een paar Con Zelo-geleiders hadden de smaak te pakken en gingen nog even naar café Nolten aan de overkant. Ze spraken af om het niet te laat te maken, want de volgende dag moesten ze weer te werk. De muziek speelde hard en een fatsoenlijk gesprek was nauwelijks mogelijk. Maar het bier smaakte goed en hoe laat eenieder thuiskwam, is niet bekend. Want ook hier gold het gezegde: Gezelligheid kent geen tijd. Echter door die nachtelijke uurtjes bij Nolten gingen sommigen van hen de volgende morgen wel met een katterig gevoel naar hun werk, maar daar hadden ze geen spijt van. Johan Bakker Cor Dekker Cz. A.s. Zondagmiddag 2.30 uur voetbal Nolly Boys - Groenteboeren Amsterdam Jan Klaver Joep Houtenbos Dirk Bruin Ad Houtenbos Kees Volkers oo Co s cc S3 O; O; J. Bruin Nz. P. Smit A. Bruin Jnz. Leo de Jong

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 32