few k K" En dat doet me deugd: Leve de Waarlander kermis! Dertien dames in de Pub. 27 uitgelegd: Do you know about the verkeveling? Ook Nederlandse spreekwoorden vertaald: Never ever look a given horse in the mouth. Daarna gingen we ’s middags met het hele stel naar de Pub. Eerst stonden de Amerikaanse jongens wat in een hoekje. Er werden wat Hollandse meezingers gedraaid. Het waren toen de hoogtijdagen van het kermisnummer Hammertime en als men deze plaat opzette, ging de hele tent uit z’n dak. Iedereen zong mee, handen in de lucht en springen maar. Water uit de spoelbak en bier werden Emiel Danenberg en Chris Dekker voor De Posthoorn. op de bar gegooid. Gek was niet gek genoeg, de barman zette een duikbril op en maakte met een watertrekker de bar weer een beetje fatsoenlijk. De Amerikanen zagen dit voor het eerst, waren stomverbaasd en het enige wat ze uit konden brengen: You guys, you are nuts. Een paar uurtjes later stonden ze ook met hun shirt in hun hand. Toen ze weer in New York waren, spraken ze over een crazy but beautiful happening in Trueland. Uit de container Van een ander jaar herinner ik me het volgende voorval. Bij het Medisch Centrum aan de Veluweweg staat een kledingcontainer. Mark Dekker, die er ook bij was, had wat bedacht. Het moest mogelijk zijn om de kledingzakken uit de container te vissen. Het was niet makkelijk, maar het is gelukt. Bijna niet te geloven. Mark ging opgerold in de draaibak liggen waar de vuilniszakken met afgedankte kleding in moeten. Voorzichtig duwde ik de bak naar binnen, zodat Mark in de container kon stappen en één voor één de goed gevulde zakken naar buiten werkte. Die zakken werden even later verspreid in de Pub en zo ontstond er een heerlijke verkleedpartij. Er was iemand in het café die merkte dat veel kleren, die wij aan hadden, hem bekend voorkwamen. Later kreeg hij in de gaten dat zijn vrouw enkele dagen daarvoor grote schoonmaak had gehouden. Het zijn anekdotes uit mooie tijden die ik nog altijd koester. Afgelopen jaar was ik weer wat langer op de kermis. Het is allemaal minder dan vroeger, het is veel minder druk, maar de intentie van degenen die er wel zijn, is nog altijd dezelfde. Vlnr boven: Kelly Schilder, Denise de Vries, Marloes Bruin. Midden: Rosa Pater, Cindy Visser, Elleke Bruin, Kelly Post. Voor: Anouk Stam, Fay Bruin, Mireille Wever, Elles Moras, Annemiek Hoek, Tinda Hoebe. ft M t "MG

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 27