KERMIS IN WAARLAND Wij wensen u veel lees- en kijkplezier. 1 Bij ons 10-jarig jubileum hoort een passend cadeau voor onze leden, schreef Joop Zutt in de Toendertoid van november 2001. Elk lid, het waren er toen inmiddels 600, ontving het boekje Mijn Herinneringen uit het leven van een West-Friese vrouw van Afie Hoogeboom-Meester. Ook bij een kwart eeuw Stichting Waarland van Toen hoort iets speciaals. Het bestuur heeft gekozen voor een extra uitgave met als thema: Kermis in Waarland. Hiervoor is aan verschillende personen gevraagd een verhaal te schrijven en er is een oproep gedaan voor kermisfoto’s. Het is een succes geworden. Linda Bruin, Riet Wever- Appel, Dirk Bruin Szn., Arie van Ophem, Alex van Schagen en Ronald Smit hebben hun verhaal op papier gezet en anderen vertelden hun herinneringen of wisten een leuke anekdote. De redactie heeft dit jubileumnummer met veel zorg samengesteld. Ieder verhaal vertelt over een persoonlijke beleving van dit jaarlijkse volksfeest. Ook is er speciale aandacht voor de foto’s uit vroegere tijden. Soms zijn de vergeelde of beschadigde foto’s bewerkt, in het bijzonder die bij het artikel Voor ieder wat wils. Boven: Lion Moras, Esmée Zutt, Hannah van Baar, Jodie Dekker. Onder: Kim Bakker, Christel Bruin. Vlnr: Gré Pancras, André Groen, Truus Noordstrand, Annie Zutt, Piet Dekker en Piet Pancras. Deze uitgave is gemaakt onder redactie van Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan; corrector Siem Bakker. Stichting Waarland van Toen Secretaris: P.C. Kleverlaan Bloemstraat 24 1738 CK Waarland p.kleverlaan@planet.nl Aan deze speciale uitgave van Toendertoid hebben velen meegewerkt. Een woord van dank daarom aan onze gastschrijvers en -schrijfsters en aan al degenen die informatie en foto’s hebben gegeven. Wij hopen dat wij erin geslaagd zijn om de kermistraditie in het zonnetje te zetten en om u een beeld te geven van het kermisvieren, vroeger en nu. iSs wl

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 1