MIJN WERK BIJ CEES VALK Piet Kleverlaan Truus en Cees Valk. Truus Zutt vertelt... 16 Houten rekken voor de ramen Een week voor de kermis werden de gordijnen eraf gehaald en moesten alle spullen van de wand. Elke Vlnr: Jan Blaauw, Ton Tesselaar, Koos van der Eng, Johan Kamper, Cees Valk, Peter Tesselaar, Ad Bruin. Rond 1962. it verhaal gaat over mijn werk tijdens de kermis bij Cees en Truus Valk in De Posthoorn. Mijn eerste kermis was in 1965. Een klein beetje ervaring had ik al, want ik was vriendin met Ria Jonker, een dochter van de vorige eigenaar, Willem Jonker. Met haar mocht ik helpen bij het spoelen van de glazen. Heugaveldtegel kreeg een nummer, daarna werden ze naar de berging gebracht. Er werden houten rekken voor de ramen geplaatst en er kwamen oude tafels en klap- stoelen in het café te staan. In die tijd zaten de mensen gezellig met elkaar aan tafel. Er lagen geen kleedjes op tafel, maar wel stonden er grote ijzeren asbakken. Want er werd door de mannen menige sigaar gerookt. Veel jongens en een enkele vrouw rookten toen sigaretten. De kermis begon op zondagmiddag. In het voorcafé speelde duo Ad Kruiswijk. Je kon elkaar toen nog rede lijk verstaan, want de muziek was vijftig jaar geleden niet zo luid als tegenwoordig. In de grote zaal zaten de Music Strings, met zijn zessen. Rond een uur of vier kwamen verschillende ouders even een borreltje of pilsje in het café drinken, hun kinderen mochten dan een poos je alleen op de kermis. Zondagavond was voor de jongelui. Als ik me goed herinner was de entree rond de jaren zeventig f 1.- Als je betaald had, kreeg je een stempel op je pols. Als het druk was en de mannen aan de deur even niet opletten, kon je vlug de stempel op de pols van een ander afdrukken. Bij de garderobe kon je je jas laten ophangen. Dit kostte toen een kwartje. Er werd veel gedanst. Een foxtrot en een wals wer den het meest gespeeld. Maar ook swing-nummers waren al geliefd. ’s Nachts gingen de muzikanten niet naar huis. Ze sliepen boven. Maandagmorgen om tien uur begon het eerste deuntje. Fien van der Maat, de huishoudster van Jo Bruin, was die ochtend al vroeg aanwezig. Ze zorgde voor het ontbijt. Om tien uur begon het eerste deuntje, waar veel jongeren op afkwamen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 16