Uit het verleden maar niet vergeten k 1 r I U I 411 Heeft u een aanvulling, opmerking of een geschikte foto voor deze rubriek, laat ons dit dan weten. Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan. 32 Voor deze rubriek ontvingen wij van IW3 een foto met steppers. IW3 (Iet wiet waait weg) is een club die vanaf 1973 in ons dorp bijzondere evenementen organiseert. Van een klaverjas-recordwedstrijd tot bonte zakkies gooien. Van een ufo-landing tot diverse kwissen. In 1976 werd de eerste 24 uurs autoped-race gehouden. Het was bloedheet, de steppers werden afgeschoten door Theo Koomen, verslaggever van radio en televisie. De race werd na 20 uur gestopt. Vanwege de hitte vond dokter Koolhaas het niet verantwoord om verder te gaan. De tweede race was op zaterdag en zondag 11 en 12 juni 1977. Zes teams van vier personen hadden maandenlang getraind om een record in de boeken te rijden. Als winnaar ging over de streep het team van bouwbedrijf Wever, bestaande uit de gebroeders Pater en Gerard Stoop. Ze legden in 626 rondjes bijna 509 km af en hadden drie ronden voorsprong op hun concurrent team Vezet. Dit ondanks de handicap dat op het laatste moment Piet Pater wegens hoge koorts moest afhaken en broer Gerard ongetraind inviel. De enige damesploeg deed het ook niet gek. Ze stepten 481 rondjes. Pech was er nauwelijks. Alleen door de regen in de eerste uren een paar versleten kogel lagers, verder helemaal geen lekke band of iets dergelijks. De volledige uitslag: 1. Team bouwbedrijf Wever: Bert, Dick en Gerard Pater en Gerard Stoop. 2. Team Vezet: Cock, John, Koos en Piet Volkers. 3. Team Pub 76: John Doodeman, Co van der Gulik, Jos Smit en Ton Wever. 4. Team Waarlands Dorpshuis: Johan Bakker, Peter Danenberg, Arie Groen en Peter de Heij. 5. Team Végé van Van Ophem: Piet Beemsterboer, William Braas, Ben Bruin en Johan Zut. 6. Team garage De Waard: Tiny van Duin, Ans Houtenbos, Ria van Oijen, Hennie Winkel en Annet Zwagerman. Op de foto de volgende steppers vlnr: 1. Bert Pater 2. Koos Volkers. 3. Peter Danenberg. 4. Co van der Gulik. 5. Johan Zut. 6. Ria van Oijen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 32