31 dag zeggen en Jan en Corrie en de kinderen. Om tien over elf vertrekken we en we zijn op tijd op Schiphol. Om kwart over twee vertrekt het vliegtuig en we zijn om half zes weer thuis. 20 augustus Vanmorgen weer traditiegetrouw naar de Hoogmis. De Buurtjes rijden mee en het is mooi weer. We zijn weer gauw thuis want er was geen preek. Om kwart over drie gaan we aan de reed. We gaan de kant op van Anna Paulowna naar Hyppolytushoef door de Wieringermeerpolder over Hoogwoud naar huis. We gaan naar het lof en daarna naar tante Suze. We blijven tot half tien en gaan dan naar huis, kijken nog wat tv en daarna naar bed. 23 augustus Het is mooi weer en daarom besluit ik de gordijnen te wassen en zeem meteen de ramen. Na de middag komt Marie Witte, mevr Doodeman, en wij gaan naar de trouwerij van Henk Dekker Gzn en Truus Zutt. Ze hebben een prachtige mis met Wolfswinkel als solist. 27 augustus Voor de overleden familie Zutt- Borst om negen uur Mis. Uit de Mis gaan we gauw broodeten. De kinderen van Jan komen om een kermiscent. Ik maak even de boel aan kant en pak alvast in. Gerard haalt de aardappelen en pakt de rest in. We gaan om twintig over elf weg en zijn rond half vier in Venlo waar alles goed is. We drinken eerst een kopje koffie en daarna eten. 28 augustus Nin aan de was en ik stop wat sokken en doe wat naaiklusjes. Na de middag gaan Nin, en ik met Bart, Joost en Marjolein de jongste drie een poosje aan de wandel, kopen een ijsje en zijn om zes uur weer thuis. De kleintjes gaan naar bed. 29 augustus Om half tien ben ik beneden en Gerard ook. Gerard en Leo timmeren een kist om het glas in te vervoeren Leo maakt zelf wijn en ze krijgen een paar flessen mee. Na het eten, om precies te zijn om vijf minuten voor drie vertrekken wij en we gaan over Apeldoorn en Baarn naar Amsterdam waar we even opsteken bij Cor en Afie. Om acht uur gaan we naar huis om even voor negen bij Marie te zijn. Gerard haalt nog even een patatje op de kermis en we gaan om half twaalf naar huis. 30 augustus Om goed halfacht sta ik op. Wel eenigzins verreist maar langzamerhand knapt het op. Vanavond komt Piet Zuijdam voor de belastingzaken en zit nog tot half elf te kletsen. 2 september Bij het opstaan regent het en het is nogal guur koud, het is net omstreeks acht graden. Om half twaalf begint de doopplechtigheid van Prins Willem Alexander. Het is mooi om te zien. 3 september Wij staan op tijd op en gaan naar de Hoogmis. Wij zijn om 10 uur thuis, geen preek. Pater C. Bruin deed de mis, pastoor is nog steeds ziek. Ook buurvrouw Kok gaat niet mee naar de kerk, die heeft het erg in dr buik, voor morgen is dokter gebeld. 7 september Om goed 7 uur sta ik op en doe mijn werk en ga strijken en dan nog even bij buurvrouw op bezoek. Ze is heel wat beter. ’s Avonds luisteren naar de radio we spelen een potje scrabbel en gaan om 10 uur naar bed. Gerard Smit met een gebroken been naar Ziekenhuis 16 september Ik ga me allereerst douchen dat is ’s mid dags makkelijker, anders moet ik zo lang wachten tot de melkboer is geweest. Piet Kuijs drinkt een kopje thee en heeft het over Jan jr, zoon van Jan en Corrie en dat hij emigreren wil. ’s Avonds Jan en Corrie om een kopje, we praten nergens over. 17 september Wij gaan naar de Hoogmis van 9 uur. Buurvrouw gaat nog niet mee maar het gaat heel goed met haar. Woensdag kan ze als Willy trouwt mee naar de kerk en te bruiloft, gelukkig voor haar en Willy. ’s Morgens om een kopje naar Jan en nu komt het emigreren wel op de praat. Ik wou dat het maar wat beter ging met de prijzen dan zou het misschien niet zo ver komen anders weet ik het niet. Wat zal het ontzettend veranderen, ik verander er niks aan. 20 september Het is erg buiig, ik doe eerst mijn werk en ga strijken. Na de middag doe ik nog wat klusjes en ga naar de trouwmis van Willy Kok. Ik rij met Jan mee. Vanavond naar de receptie waar veel volk is. Daarna komen buurman en buurvrouw Stoop en gaan wij klaverjassen, weer gezellig na zoon lange tijd. Het is slecht weer, regen en onweer. 27 september Vanmorgen eerst op de fiets naar de kerk. Het is zulk mooi weer en bijna stil, het kan nu nog. Ik maak mijn werk af en de Broeder komt mijn Missiebusje te legen, er zit ruim twaalf gulden in. Vanmiddag naar Ome Arie Zutt om de thee, eerst ga ik nog even naar Tante Suze. Bij Ome Arie is een heel koppel en het is er echt gezellig. Om elf uur naar huis. 30 september Ik sta op tijd op en ga me allereerst douchen, dat bevalt best dan kan ik me lekker opknappen als het werk af is. Alvast beginnen aan een brief voor Nico en Truus. We gaan vanavond naar buur Kok om dia’s te zien die Stef Langedijk afdraait over Canada. Ze zijn heel mooi. We gaan laat naar bed. De buurtjes Kok zwaaien hun dochter Willy uit op 20 september 1967. Willy Kok trouwt op die dag met Ted Overtoom. *y**....

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 31