30 23 juli Best geslapen vannacht, het is kwart voor negen als Annie vraagt hoe laat het is. We eten brood en gaan naar de mis van elf uur. Uit de kerk spreken we Wijert Jaspers en zijn vrouw en ook Jans Volkers, Nel en Piet Broersen en verderop staat Freek van Schagen te wachten en even daarna komt Piet Danenberg en zijn vrouw. Hij is een oude schoolkameraad van Joop en Annie heeft met een van zijn zussen op school geweest. Dan even naar tante Suze waar Afie van der Eng-Zutt ook is. Na de middag naar Cor en Afie in Aagtdorp. Cor verjaart vandaag. We hebben een heel gezellige avond en zijn goed twaalf uur thuis. 25 juli Nu gaan Joop en Annie, Jan en Corrie en Gerard op Utrecht aan. Ik blijf thuis en schrijf een brief voor Nico en Truus. Ik ga lekker op een oor als het eten op is en stop wat kousen. Ik breng de brief weg en nog wat kaarten en als ik naar het nieuws kijk van acht uur komen ze voldaan thuis. Het was een mooie dag geweest en ze waren goed ontvangen op de Blokkenfabriek waar ze blokken maken voor de bouw, net als hij doet in Canada. En ze waren ook bij Afra, dochter van Ome Arie Zutt, op visite geweest. Herman Stam vriend van Joop was op vakantie. 21 juli Annie is al vroeg beneden en wij doen samen het werk en na de middag komt Cor ons halen en gaan we naar Camperduin. Cor en Afie en Joop en Annie gaan in de zee en ik zit in een tent en kijk het wat af. Om goed vijf uur gaan we naar de caravan in Aagtdorp, blijven er eten en zijn tegen achten thuis. Het is een gezellige middag geweest. ‘s Avonds naar Jan en tegen twaalven naar bed. 22 juli Wij staan om een uur of acht op en doen eerst het werk. Na de middag gaan Joop en Annie met de bus naar de stad. Joop heeft een nieuw pak nodig en Afie gaat mee. Ze slagen heel goed het staat keurig. Annie heeft nog twee paar schoenen gekocht, het rooit erop en ’s avonds komen Jan en Corrie en we raken weer laat naar bed. 26 juli Piet en Marie en Leo en Nin zijn terug van vakantie, een gezellige dag en weer laat naar bed. 28 juli Onze gasten staan om half tien op en zitten gezellig. De dag vliegt om er is zoveel te praten na al die jaren en Nin en Annie kunnen best met elkaar opschieten. Leo en Joop gaan naar de jongens Jan en Gerard te kijk. Zondag ga ik met Leo en Nin mee naar Limburg. 31 juli Eerst al laat opstaan en na de middag gaan we met Nin en Leo naar Simpelveld waar Leo S familie woont en waar ze woonden voor ze naar Venlo verhuisden, en zien veel van het mooie zuiden. Om zeven uur zijn we bij Gerda zus van Leo om de kinderen op te halen die logeerden daar. Het is een mooie middag, we hebben veel gezien en waren om half tien thuis. 1 augustus Vandaag naar tante zuster Gedula Borst in Diessen te gast. We komen er om goed twaalf uur aan. We hebben een mooie dag samen, eten lekker en bekijken de scholen en het zusterhuis voor een deel. We gaan tegen zevenen weg en zijn mooi voor donker weer thuis in Venlo. 3 augustus Om half negen opstaan. Nu is het vrij koud. Na de middag om zes minuten voor drie rijden we weg uit Venlo. We hebben een reuze aansluiting en we zijn om kwart voor zeven weer thuis. Joop haalt brood en wij gaan naar Ome Gert Borst op visite. 7 augustus Vandaag gewassen en als het middag is heeft Annie al heel wat gestreken. ’s Middags gaan Joop en Annie naar Piet Doodeman en daarna gaan we samen naar tante Jantje en ome Jan van Baar. Om zes uur weer thuis, brood eten. ’s Avonds komt familie van Annie en er worden weer heel wat woorden gewisseld. Om half elf komt Herman Stam oude vriend van Joop en wordt het er niet minder gezellig op. We gaan laat naar bed. 16 augustus Vandaag is het de dag van vertrek van Joop en Annie. Buurman en buurvrouw Kok komen nog goeie Vlnr achter: Annie, Jan, oma, Marie, Piet. Voor: Erna, Corrie, Nelly. Joop Zutt in zijn steenfabriek in Port Colborne (Canada). Een blok komt uit de machine.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 30