NIEUWS VAN VROEGER de tweede helft van 1966 /I Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan 2 Een stukje familiegeschiedenis. Dochter Lisette vertelt: Mijn ouders zijn Ans Dekker en Nel Bakker. Pa was van 1909, moe van 1915 en ze trouwden in 1941. Ome Cor Bakker herinnerde zich dat hun verkeringstijd nogal stormachtig was, het ging aan en uit. Pa gaf met Sinterklaas mijn moeder een schilderij. Bij het landelijk nieuws trok dat van 24 oktober de aandacht: Hedenmorgen vroeg werd Nederland verblijd met het volgende bericht: Namens Z.K.H. prins Claus en H.K.H. prinses Beatrix deelt de rijksvoorlichtingsdienst mee, dat prinses Beatrix in verwachting is. Voor het Waarlands nieuws is een selectie gemaakt uit het Noordhollands Dagblad. Bij enkele berichten staat in cursief een aanvulling. 9 juli Bij een brand is gistermiddag de boerderij van Simon Blaauw aan de Waarlandsweg 16 geheel verloren gegaan. De oorzaak is waarschijnlijk hooibroei. De schade bedraagt ruim f 150.000,-. De hooioogst en de landbouwmachines konden niet worden gered. Het gezin telt zeven leden, waaronder vijf kinderen. Bij hun vlucht voor het vuur hebben zij niets, zelfs geen lijfgoed of huisraad, kunnen redden. 10 juli Op die dag hopen A.G. Dekker en N. Dekker- Bakker samen met hun kinderen Ans, Cora, Lisette, Marian, Nelleke, Jos, José, Paulien, Ton en Tineke, hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. De H. Mis tot hun intentie wordt opgedragen in de St. Wulframkerk om 9 uur voormiddag. De receptie van 20.00 tot 21.30 uur is in café Valk. Dat ging moe kennelijk te snel. Het raakte een poosje uit en het schilderij ging terug. Het was oorlog toen ze trouwden en het was geen vetpot. Het feest was in de Tortelduif bij Willumpie Japie, een oom van pa. Trouwfoto van Ans Dekker en Nel Bakker. Op de oudste kadastrale kaart van 1832 staat op die plek een huijsmanswoning met het kadastrale nummer D 307 ingetekend. De eigenaar van de boerderij was toen Ariën Kossen. Mijn tante Tine Bakker vertelde jaren later met afgrijzen dat ze de ochtend na de trouwdag vanaf het ouderlijk huis een schuit langs zag komen met daarin mijn vader en moeder en ome Piet Dekker. Ze gingen met z’n drieën naar het land om piepers te rooien. Dat was in de woorden van tante Tine ‘hun huwelijksreis’. Ze gingen wonen achter bakker Jongkind (nu: Kerkstraat 10a) en vervolgens naar de overkant, naast Kuijs. Toen kwam de verkaveling. Opa Bakker was ‘teugen’. Waarom? Hij bracht goed land in en zou slecht land terugkrijgen, dacht hij. Hij verhuisde met oma en hun zoon Joop naar Warmenhuizen. Dit was in 1952. Mijn vader was tuinder en wilde het land van opa Bakker kopen. Dat ging niet door. Het bedrag was toen f32.000,-. Opa wilde contant geld zien, dat bedrag had mijn vader niet. Ome Cor kreeg het om dezelfde reden niet. Opa verkocht vervolgens het land aan de firma Nuijens uit Limmen en mijn vader huurde het daarna, zowel het land als de woning en hij verbouwde voor Nuijens tulpenbollen. M’n ouders verhuisden toen naar het huis van opa en oma aan de Kerkweg D 26, tegenover de school (nu: Smeetsweg 1a). Een gezinsfoto genomen op het 25-jarig huwelijksfeest. Vlnr: Cora, Marian, Ton, Jos, Tineke, Lisette, Paulien, Ans, José, Nelleke.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 2