UIT HET DAGBOEK VAN GEERTJE ZUTT-BORST (VII) Zo schreef mijn oma in haar agenda. Een selectie is gemaakt door haar kleindochter Gerda Witte-Kuijs In deze aflevering schrijft mijn oma over het bezoek van haar zoon Joop en zijn vrouw Annie uit Canada. Na bijna negentien jaar komen ze voor een maand over. Verder leest u over haar bezigheden, zoals bollenpellen, het afleggen van visites en het kerkbezoek en over het logeren van haar kleinkinderen en een trouwtje op de buurt. Al met al geeft het een goed beeld van haar leven zo’n vijftig jaar geleden Haar kinderen. In Waarland: Marie en Piet Kuijs, Jan en Corrie, Gerard. In Limburg: Nin en Leo Ramakers. In Amsterdam: Afie en Cor Manshanden. In Canada: Joop en Annie, Nico en Truus. Vanaf 1966 schreef ze dagelijks een stukje in haar agenda. Geertje Borst is op 12 maart 1897 in Waarland geboren. Ze trouwde in 1919 met Jan Zutt, die op 28 augustus 1940 op 44-jarige leeftijd overleed. Geertje wist met haar zoons Jan en Gerard het bedrijf voort te zetten. 1 juli 1967 Vandaag een brief van Nico en Truus uit Canada gekregen. Jeroentje nog niet helemaal in orde. Truus gaat met hem naar de dokter. Hij hoest weer. Ik hoop dat hij gauw beter mag worden. In de brief staat dat Joop en Annie zijn te inenten geweest en beginnen voorbereidingen te maken. 3 juli Ik doe vlug wat aan mijn werk en dan ga ik te bollenpellen en Nelleke jongste dochter van Jan en Corrie en Annette Zwagerman helpen een tijdje want die willen komen logeren, nou vooruit maar voor een paar nachtjes, niet langer want er zijn er meer. Trudy dochter Jan en Corrie vroeg ook al. Na de middag gaan ze te zwemmen en ik weer naar de schuur. Om 5 uur thuis. 4 juli Vandaag gaan Jan en Corrie met het koor uit. Ze treffen goed weer. Piet en Marie gaan ook mee. Ik ga weer te bollenpellen, ’s morgens tot kwart over 11 en dan ga ik weer voor het eten zorgen. Na de middag Nelleke en Annette te zwemmen en ik weer naar de schuur. 6 juli Vandaag weer bollenpellen. Corrie helpt ook en we zijn om vier uur klaar. Ze moeten eerst weer sorteren, dus tijd om mijn brief af te maken voor Truus. Ik breng hem weg en ga nog even langs bij Gert en Jans Borst die vandaag 40 jaar geleden getrouwd zijn. 13 juli Warm weertje vandaag. Ik doe de matten van de keuken en geef ze meteen een beurtje met ammoniak. Na de middag met Marie naar de stad, kijken voor een nieuwe jurk, winkel in winkel uit, maar met niks naar huis. Nog enige boodschappen gedaan om 6 uur thuis. Gerard komt met ijsjes thuis en we drinken een glaasje cassis en gaan naar bed. 16 juli Het is mooi weer en we gaan om 9 uur naar de H. Mis. Pater Berkvens is er en het is veel mooier als dat pastoor de mis doet. Om kwart over tien thuis, we eten brood en gaan gauw naar Jan om een koppie want we willen vroeg naar de wielerronde waar het prachtig weer voor is. Niet te warm en weinig wind. Na het tukkie pak ik de fiets en ga naar Piet en Marie, blijf daar eerst even, maar ga dan ook kijken. Het is wel interessant. Ze rijden goed, na afloop met Marie mee. 17 juli Vandaag heerlijk warm weer. Ik was het wollen goed en een jurk en mijn werkrok. Na de middag ga ik voor theetijd naar Zonneveld manufacturen winkel en naar de bank. Met koppiestijd thuis en dan komt tante Jans een kopje halen, ze gaat om 5 uur naar huis. Dan komen Leo en Nin met Wim, Frans en Marjolein. Want ze gaan morgen met Marie en Piet op vakantie. Ze blijven slapen en gaan nog even naar Jan en Corrie. Ik bak het vlees dat ze meenamen en om elf uur naar bed. 20 juli Om even half vijf opstaan, een stukje brood eten en het bed rechthalen en we stappen in de auto en rijden naar Schiphol om Joop en Annie op te halen. Als we aankomen is de hele familie er al en wij gaan naar boven en wachten met heel veel anderen het vliegtuig af. Om kwart over 7 is hij er. Wat een weerzien na zoveel jaren. We gaan met zijn allen naar de Zoete Inval bij Halfweg en eten en drinken wat, heel gezellig. Om ongeveer elf uur zijn we thuis. Cor en Afie met de kinderen blijven eten. 29

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 29