Arie Blank. Hiltje en Cor in 1922. Waarland, 1 september 2016. Met dank aan Ank Bruin-Sneek en Kees Sneek. 19 De twee kinderen van Cor en Hiltje Blank. - Bertus Blank trouwde met Bets Sneek en ze gingen wonen in het ouderlijk huis van Bertus. Zijn ouders waren toen verhuisd naar Sabinahof. Rond 1970 stopte hij als tuinder en werd kastelein in Landmans Welvaren in Schermerhorn. Hij overleed in 2000. - Corrie Blank trouwde met Klaas Sneek en ze woon den aan de Slootgaardweg. Eerst in een stolp van Peter Verburg, nu staat hier het huis van mevr. Ruigrok, nummer 20. Na de brand verhuisde het gezin naar een woning op de plek, waar nu de familie Naastepad woont (Slootgaardweg 6). Hier fokte Klaas kippen voor de slacht. Ruim veertig jaar geleden is het gezin naar Limburg verhuisd, waar hij mestvarkens hield. Corrie Sneek-Blank is in 2016 in Weert overleden. Betje, de enige dochter van Betje Blank-Ursem, trouwde in 1917 met weduwnaar Tinus Bruin uit Waarland. Hij was 52 jaar en Betje was 26 jaar. Uit dit huwelijk werden drie kinderen geboren: Bets, Bertus en Geertje. Tinus had een nieuw huis laten bouwen (nu: Kerkstraat 83) en daar woonden ze. Na het over lijden van Tinus Bruin trouwde Betje met Gert Veld man en zij kregen vier kinderen. Het gezin emigreerde in 1949 naar Canada. Haar dochter Geertje Bruin was getrouwd met Dirk Pater; zij ging niet mee. Betje Blank overleed in 1981; zij was toen 91 jaar. Haar zoon Arie Blank, geboren in 1884, had na het over lijden van zijn moeder in 1927 verschillende kosthuizen o.a. bij Jansje Agenant-Zutt. Arie is altijd vrijgezel ge bleven. Hij had een bouwerijtje in de Sloeierd. Binnen de familie is bekend dat hij het goed kon vinden met zijn pleegzus Aafje Dekker, die als religieuze in het zieken huis in Alkmaar werkte. Gedurende zijn laatste levens jaren woonde Arie in Sabinahof. Hij overleed in 1978; hij was toen 93 jaar. Haar pleegdochter Aafje Dekker is gebo ren op 22 januari 1914 en zoals geschreven kwam ze in 1921 met haar tante en twee neven naar Waarland. Zes jaar later verhuisde ze naar Bergen en daarna naar Heerhugo- waard. Hier werkte ze als dienstbode, maar niet voor lang. Ze koos ervoor om toe te treden tot de Orde van de Augustinessen en te gaan werken in het St. Elisabeth Ziekenhuis in Alkmaar. In die tijd ging uit een katholiek gezin vaak een of meer kinderen naar een klooster of een seminarie. Zo ook bij de familie Dekker-Ursem. Haar werk heeft ze vol overgave gedaan. Zuster Alcantara Dekker overleed in 1981. Haar twee jongens en pleegkind Haar zoon Cor Blank, geboren in 1892, trouwde in 1922 met Hiltje Goudsblom en ook zij kwamen wonen in dat lange huis. Een jaar later werd hier hun zoon Bertus geboren. Cor Blank werkte bij het spoor en kort na de geboorte van hun zoon verhuisden Cor met vrouw en kind naar het spoorhuis in de Sloeierd. In 1924 zag hun dochter Corrie daar het levenslicht. In 1930 ging het ge zin aan de Slootgaardweg (nu: nummer 2f) wonen. Cor Blank nam ontslag bij de spoorwegen en werd tuinder met een stuk of zes koeien. Hij en zijn vrouw verhuisden in het najaar van 1964 naar een huisje bij Sabinahof. Cor overleed in 1974 op 82-jarige leeftijd. Hun kleindochter Ank Bruin-Sneek weet zich nog te her inneren: Oma heeft verteld dat ze enigst kind was. En dat toen haar vader overleed haar moeder, Neeltje Schoon, bij hen in de Sloeierd kwam wonen. In een nieuw huis, dat opa voor f2.000,- had laten bouwen; nu: Sloot- gaardweg 2f. Wij woonden ook in de Sloeierd. M’n groot ouders hadden als een van de eersten in de Sloeierd televisie en op woensdagmiddag was het een drukte van belang. Niet alleen met de kleinkinderen maar ook met de buurkinderen. Vanaf m’n twaalfde hielp ik op zaterdag oma met wat kleine huishoudelijke werkjes. En als ik tegenwoordig greêuwe urte met spek eet, dan denk ik nog aan die zaterdagen bij opa en oma. Want thuis aten we nooit geen erwten. Vanaf de Sloeierd zijn ze verhuisd naar een huisje bij Sabinahof en toen opa overleden was, ging oma naar het grote huis. Daar kwam ik vaak, niet alleen voor de was maar ook voor de gezelligheid. Want daar hield oma van.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 19