De middenstand naar Schiphol 4 Boven vlnr: Naatje Dekker-Oudeman, wie Annie Groen-de Lange, Rika Groot-Roozendaal, Marie Kuijs-Zutt, Mien van Ophem-Groen, NelBoekel-Bruin, Jo Keet, AnnaKeet-de Wit, Truus Beemsterboer-Vreeker, Riek Jonker-Hoek, Marie van der Gulik-Broersen, Neel Schermerhorn-Zutt. Voor: Bertus Groot, Gerrit Stoop, Lou Groen, Siem Houtenbos, Arie van Ophem, Piet Kuijs, Arie Boekel, Jan Dekker Andrz., Piet Beemsterboer, Willem Jonker, Jo van der Gulik, Piet Burger. Daarna naar de Veluweweg, op deze plek staat nu de woning van Ronald Smit, Veluweweg 6. Het echtpaar kreeg 17 kinderen, waar van twee op jonge leeftijd overleden en één jongetje verdronk, toen hij bijna vier was. Ze leden een zorgelijk tuinders- bestaan, maar hun kinderen merkten daar weinig van. ‘Maar als je bij een middenstander in t krijt stond en je had een sigaartje van iemand gekregen, dan kon je dit beter binnen oproken dan op straat’, aldus vader Meester. Op 11 mei vieren H. Stam en C. Stam- Jonker hun gouden huwelijksfeest. Om gezondheidsredenen zal dit jubileum in huiselijke kring worden gevierd. Twee echtparen zijn 40 jaar getrouwd: op 28 mei vieren P Smit en M. Smit- Botman het feest en op 2 juni C. Dekker en A. Dekker-Veldman. 3 juni Kapelaan E. Karregat heeft zijn vorig jaar op de veiling voor het nieuwe Dorpshuis gedane belofte ingelost. Enkele weken geleden kon men de kapelaan aantreffen bij het bollenkop pen bij de heer P. Ruiter, die wegens ziekte niet kon werken. En gisteren zat hij op de koolplantmachine van de firma Poland. 27 juni Zondagnacht omstreeks 2 uur is de 17-jarige Th. G. Knijn uit Waarland ter hoogte van de Witte Paal nabij Schagen frontaal in botsing gekomen met een andere bromfietser. De beide bewuste loze jongemannen werden behandeld door dokter Van der Sluis uit Schagen en daarna naar het St. Elizabethsziekenhuis in Alkmaar vervoerd. Op 28 juni is Dick Knijn overleden. Foto waarschijnlijk genomen in 1948.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 4