'r 40 Wij gaan om kwart voor twaalf te gast. Er is al veel visite. Alle buurtjes en fami lie, ze hebben een hoop belangstelling. 5 juni Na de middag begin ik een brief te schrijven naar Joop en Annie in Canada. Vandaag 48 jaar geleden was onze trouwdag, wat een lange tijd gele den en wat al een jaren alleen, maar de kinderen maken het allemaal goed geluk kig, dus tevreden zijn 6 juni Vandaag broer Gert en Jans 40 jaar getrouwd. Tante Zuster komt om twee uur. Om vier uur is de Heilige Mis uit dankbaarheid. ’s Avonds om half acht zijn we bij hun. De buren komen om acht uur en het fanfare om een uur of negen. Het is er heel gezellig. De kinderen hebben er wat aan vertoond en maken het tot een mooi feest. Ook Cees Hoebe als ceremo niemeester draagt er het zijne toe bij. 11 juni Eerst naar de Hoogmis en dan naar Jan om een koppie, of eigenlijk naar Corrie, want Jan is te concoursen met de fanfare in Bovenkarspel. Wij gaan na de middag een poosje met de auto weg. We hebben heel wat gezien. ’s Avonds naar Buur Kok, het is koud! 14 juni Vroeg op vandaag om kwart voor zeven is de bus er en gaan we erop uit met de bejaarden. Eerst door Waarland om iedereen op te halen. We gaan naar Hilversum waar we in de Anna’s Hoeve onze eerste pleisterplaats hebben. Het weer is knap en koud, tenminste in Harderwijk waar veel wind staat, maar het is toch een mooie dag alles bij elkaar om negen uur thuis. 16 juni De jongens stoppen met het rooi en van tulpen en gaan eerst druivenkren- ten en achter het vuil. Vanmiddag heeft de zon nog lekker geschenen. 19 juni Gerard vandaag te werk naar Cor Danenberg. Dat is in het kader van de Onderlinge Hulp bij Ziekte. Na de middag schrijf ik een brief naar Nico en Truus. Vanavond naar Marie. Het slagen van Gerda voor de hoofdakte wordt ge vierd. Als wij er komen is de kamer vol, het was er leuk hoor. 21 juni Ik moet nieuwe vloerbedekking. Na de middag ga ik naar Doortje Zutt, de vrouw van Jacob Zutt, haar vloerbedek king bekijken, het staat daar mooi. Als Piet en Marie ’s avonds komen besluiten we toch maar een andere kleur te nemen. De kleur bij Doortje past niet zo goed bij mijn spullen. 24 juni Vroeg opgestaan en meteen be gonnen om de kamer ruim te maken, dan is het klaar als Piet Zutt komt. Om twin tig over acht begint hij meteen de oude vloerbedekking eruit te doen. Als Gerard om de koffie komt is hij al bezig met het board erin te doen en te middag ligt de vloerbedekking er keurig netjes in. 27 juni Onder de middag begint het te regenen en te onweren. De jongens begin nen aan de bollen en ik aan een brief voor Joop en Annie. Na theetijd te bollen pellen en ’s avonds de brief afmaken. 28 juni Als ik het werk afheb ga ik aard beien plukken en raak er op mijn gat in. Ik denk dat het komt doordat mijn voet in de prut bleef steken. Na de middag met Tante Suze Schuit, schoonzus een weduwe van Klaas Zutt, naar Tante Nel Bekker, de vrouw van Willem Dekker, om de thee. (Willem Dekkers eerste vrouw was Neeltje Zutt). Het ziet er gezellig uit bij haar en ook in de kassen met de anjers. Half zeven thuis. De t.v. is niks aan. 30 juni Vandaag een brief van Truus en Nico uit Canada gekregen. Ze schreven dat Joop en Annie te inenten zijn geweest en voorbereidingen maken voor de reis. Het is toch wat, na zoveel jaar weer terug naar Waarland. Annie Ruiter en Joop Zutt voor hun emigratie eind 1948 naar Canada. r -

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 40