Riet Wever-Appel. 3 Deze foto is genomen t.g.v. van het 40-jarig huwelijks feest van Piet Meester en Marie Schuitemaker op 2 mei 1956. Vlnr boven: Jopie, Martha, Truus, Annie, Cor, Loes, Gré, Tiny, Nel. Voor: Vera, Piet, moeder Marie, Jan, vader Piet, Afie, Marie. 18 april Amateurfestival te Schagen. Het is voor de juryleden geen gemak kelijke taak geweest om uiteindelijk de winnaar aan te wijzen, omdat het bij de berekening om kleine verschillen ging. Nummer één werd The Leicester Square uit Opmeer met 30,93 punten. Als vijfde eindigde het trio De Greanti’s uit Waar land met 29,56 punten, vlak achter kunst fluiter Joop van Diepen uit Spanbroek. Het trio De Greanti ’s bestond toen uit Gré Bruin, Ineke Jaspers en Ans Pater. 22 maart Weer acties voor bouw Dorpshuis. Bij goed weer zullen Toon en Piet Stief- been weer een rondgang door het dorp maken om vodden te verzamelen voor het bekende doel: het te bouwen dorps huis. Ook zal het oud-papier weer wor den opgehaald. De depots zijn weer leeg. 2 mei Morgen gaan in Waarland de vlag gen uit voor het gouden bruidspaar Meester-Schuitemaker. Een stukje familiegeschiedenis. Piet Meester sr en Aafje Paaij ver huisden in 1893 met vier kinderen vanuit Wervershoof naar de Sloot gaard. Piet jr. was toen 3 jaar oud. Later woonde het gezin in het sluishuis van de Smeugel aan de Waarddijk. Piet jr trouwde in 1916 met Marie Schuitemaker en ze gingen wonen op de hoek Veluwe-Hogebrugweg (De woning is gesloopt in 2013). de plaatselijke afdeling Waarland telt, waren er 393 ter stembus gekomen. G. Lantman werd als eerste gekozen en als nummer zes M. Wever-Appel. Het was de eerste keer dat een vrouwelijke kandidaat zich voor de gemeenteraad beschikbaar stelde. Het bestuur had in het begin van dit jaar al gesproken met de afdeling K.V.P. Tuitjenhorn om te komen tot een andere opzet voor de gezamen lijke kandidatenlijst. De afdeling Waarland had meer leden dan Tuitjenhorn, maar desondanks kon men niet tot overeenstemming komen. De oude regeling bleef gehandhaafd. Alle oneven nummers gingen naar kandidaten uit Waarland en de even nummers naar Tuitjenhorn. En bij de volgende verkie zingen andersom. De lijst voor 1966 zag er als volgt uit: 1. G. Lantman 2. M. Burger 3. Th. Pater 4. P. Blankendaal 5. W. Dekker Hzn. 6. N. Karsten 7. P. C. Bruin 8. J. Entes 9. L. Pennings 10. H. Tiebie 11. M. Wever- Appel 12. C. Buter 13. J. Schouten 14. J.N. Beemsterboer 15. A. Duimel en 16. J. Blokdijk. Acht jaar later gingen K.V.P. Waarland en Kiesvereniging Tuitjenhorn ieder haar eigen weg. Ze kwamen toen ieder met een eigen open lijst voor de gemeente raad. In 1980 is het CDA opgericht en zijn de twee plaatselijke afdelingen opgeheven. Vanaf1982 was er voor de verkiezingen weer één lijst. 25 april Ruim 300 aanmeldingen voor gymnastiekclub. De grote familie van verenigingen heeft er sinds enkele weken een telg bij. De stoot ging in feite uit van de jeugdraad. In de leeftijd van 5 tot 10 jaar zijn er 65 jongens en 75 meisjes lid geworden, en van 11 tot 17 resp. 30 en 60. Bij de gehuwden zijn er 25 mannen en 80 dames. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Hoebe en tot secretaresse mevrouw N. Zutt-Buter. Het enthousiaste bestuur denkt aan een passende naam en een goed trainingsschema en hoopt dan over enkele maanden aan wed strijden te kunnen deelnemen. - k4***’' iikX j

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 3