_L 39 lekker op. Lekker op tijd broodeten en afwassen en naar Pipo en Swiebertje kijken. 1 mei Vandaag Koninginnedag. Er is een groot defilé. Prinses Irene en Carlos zijn er ook en Pieter en Margriet. Na het defilé doet de Koningin een dankwoordje tot het Nederlandse volk. 3 mei Ik doe alles even doorwerken, dan is het knap eer ik wegga naar Venlo. Ik ga nog even naar Gert Lantman, kruidenier en postkantoorhouder, om mijn AOW en ben met alles klaar als het middag is. Dan komt er een brief van Nico en Truus, ze hebben een mooie verjaardag gehad. Ik besluit om met de bus van 2 over 2 weg te gaan. Ik moet in Eindhoven niet over stappen maar een half uur wachten. Om even voor half 8 bij Nin. 4 mei Hemelvaartsdag. Vandaag doet Gertie haar Eerste Communie. Moge zij opgroeien in een groot geloof en een goed kind tot eer van haar ouders. Ze heeft een mooie dag temidden van haar familie uit het Zuiden, de man van Nin komt uit Zuid Limburg, en van mij. Op het priesterkoor zitten alle kinderen aan lange tafels en daar krijgen ze ook de hostie. 5 mei Nin krijgt alvast een felicitatie uit Canada met de mededeling dat Joop en Annie overkomen van 19 juli tot 15 augustus. Ook Gerard belt erover op. Marie had een brief gehad. Ik hoop dat ik er morgen ook een heb. 7 mei Om half 9 sta ik op. Wij gaan naar de mis van 10 uur. Leo is al vroeger ge gaan. Na de middag gaan we aan de reed naar het klooster in Diessen, naar tante Zuster, haar zus Trien. Het is een stille dag bij de zusters, maar ze hebben geen bezwaar en hebben een gezellig tijdje samen. Morgen ga ik weer naar huis. 12 mei ’s Avonds krijg ik telefoon van Marie dat Gerda haar benoeming als Hoofd van de Kleuterschool gekregen heeft ingaande september. Proficiat Gerda. 14 mei Vandaag Moederdag. Ik krijg uit de kerk een plantje van Gerard en later ook een van Corrie die met vier kinderen langskomt. Daarna gaan we naar Corrie op de koffie. Na de middag krijgen we een fikse bui met flink wat hagel die nogal wat schade berokkent aan de tulpen en alles regent plat. ’s Avonds komen Piet en Marie, ik krijg een fles advocaat en we hebben een gezellig avondje verder. 15 mei Tweede pinksterdag. Wij gaan naar de Hoogmis en zijn om 10 uur thuis en de buren willen wel even aan de reed vanmiddag. We gaan met ze om één uur naar de Wieringermeer naar het Gat van de Duitsers en langs de TV mast zo naar de Afsluitdijk. 18 mei Ik heb na de middag de kachel aangemaakt en het is nu lekker in de kamer. Buiten is het guur en koud, 15 graden, met af en toe enige regen. In de avond helemaal regen met harde wind. 22 mei Het is droog geweest vannacht maar de zon laat verstek gaan. Na het werk ga ik wat lezen in Gods Geuzen van Jan de Hartogh. Ik ben er al lang geleden aan begonnen en schiet heel slecht op. Vanavond komt buur Kok voor de rond gang voor de bejaarden. 30 mei Marie verjaart, ik ga naar de mis van acht uur. Ook Marie en Nelly zijn er. Ik maak thuis mijn werk af, maak verlo ren brood wentelteefjes, en om half elf ga ik te gast. Gerard eet thuis en komt van avond. Ik geef haar een onderjurk. ’s Middags komt o.a. Nel Boekel-Bruin op visite en ’s avonds Jan en Corrie en Gerard. We gaan om half twaalf op de fiets terug naar huis. De volgende dag is Piet jarig en dan ben ik er weer. 1 juni Vandaag knap ik de kachel op. Ik zuig hem goed uit en haal de rest kolen eruit. Het moet maar kunnen nu, het is per slot van rekening al juni, het wordt al eens wat. Gerard gaat vanavond aan het tegelpad en ik schrijf een brief naar Truus en Nico. Het is frissig in de kamer. 4 juni Wij gaan naar de mis van negen uur. Marja doet vandaag de vernieuwing van de doopbelofte. Cor en Afie zijn er ook in de kerk met de kinderen. Marja is hun petekind en daarom komen ze ook feliciteren. Daarna komen ze hier en nemen een bak violenplantjes mee. I Oma op het nieuwe I tegelpad. i I w I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 39