UIT HET DAGBOEK VAN GEERTJE ZUTT-BORST (VI) Een selectie gemaakt door Gerda Witte-Kuijs 38 In de maand april is mijn oma druk bezig met schoonmaak. De kamer wordt geverfd, er komt een nieuw behangetje en ook nieuwe vloerbedekking. Naast het huis is een garage neergezet. Verjaardagen en de Eerste en Plechtige Communie worden gevierd. Ze verheugt zich op de komst van Joop en Annie uit Canada. 2 april 1967 Naar de Hoogmis. Het was een mooie Eerste Mis van pater Cees Bruin met assistentie. Het koor heeft weer mooi gezongen. Jammer dat het zulk slecht weer werd. Het zal vandaag wel enige mensen gescheeld hebben met de receptie voor Cees Bruin, want het regende pijpestelen. 3 april Vandaag na het werk het plafon- netje in de gang verven. ’s Avonds bel ik Marie of ze even komt, dan kunnen we behang uitzoeken, laat het nu net wezen als Maries! 8 april Vandaag gewoon het wekelijkse werk. Gerard, Jan en Jan jr. aan het pad te verleggen, er is een garage neergezet en er moet een oprit komen. Het is nog een heel klusje en ze hebben de hele dag werk en zijn nog lang niet klaar. 12 april Gauw aan het werk en dan strijken. Martien van der Eng, de knecht van Jan Keet, is er om de tegels te leggen in de garage. Na de middag wat sokken stoppen en klusjes doen. ’s Avonds blijven we thuis en kijken we naar de Geertje Borst is op 12 maart 1897 in Waarland geboren. Ze trouwde in 1919 met Jan Zutt, die op 28 augustus 1940 op 44-jarige leeftijd overleed. Geertje wist met haar zoons Jan en Gerard het bedrijf voort te zetten. voetbal. Om tien uur zetten we de tv af en gaan bidden en op tijd naar bed. 16 april Even voor zeven klaar met broodeten, de boel afwassen en me opknappen, wij gaan naar de Hoogmis. De auto staat in de garage, wel gemakke lijk. Gerard vanmiddag aan de reed naar Aagtdorp, kamp bespreken. Piet en Marie komen koffiedrinken en meteen naar het nieuwe behang in mijn kamer kijken. Vanavond komen Dirk van der Eng en Afie, een gezellig avondje. Dirk komt alvast kijken wat hij zaterdag moet verven. 19 april Vandaag de laatste luxaflex schoongemaakt en de kozijnen, dan de gordijnen gewassen. Ze zijn lekker opgehelderd. De tafel en het tafelkleed een beurtje geven en ook de eikenhou ten stoelen, ik ga de stoelen kloppen en schoonmaken met Kek en teakolie. Ze zijn weer mooi. Maar dan schei ik ermee uit en knap me op. Het wordt al wat, morgen maar weer verder. 23 april Als wij opstaan is het niet droog, veel regen komt er niet van. Wij gaan naar de Hoogmis en eten brood en blijven thuis. Jan en Corrie gaan naar Bergen. Clazien, zus van Corrie, heeft een Eerste Communikanter. Wij gaan een potje scrabbelen en dan op tukkie. Daarna met Gerard een ritje met de auto maken. We hebben samen een gezellige avond en spelen nog een potje klaverjassen. 24 april Vanmiddag een kaart schrijven voor Gertie, dochter van Nin, die morgen verjaart en een poosje naar Marie. Nelly gaat weer naar Amsterdam en moet examen doen deze week, ze studeert aan de Sociale Academie 27 april Vanavond een prinsje geboren. Er is operatief ingegrepen. Toestand moeder en kind is bevredigend. 29 april Vandaag lekker op tijd klaar met het werk. Piet Kuijs, schoonzoon en melkboer, is mooi op tijd en dan ga ik me alvast douchen. Gerard is nog een poosje aan het verven aan de garage. Het knapt Haar kinderen. In Waarland: Marie en Piet Kuijs, Jan en Corrie, Gerard. In Limburg: Nin en Leo Ramakers. In Amsterdam: Afie en Cor Mans handen. In Canada: Joop en Annie, Nico en Truus. Vanaf 1966 schreef ze dagelijks een stukje in haar agenda.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 38