34 Boven vlnr: Cees Groen, Siem Houtman onder: Joop Zutt, Wim Dekker, Wim Klaver, Theo Dekker, Johan Zutt. Jan Wever werd op 17 april 1964 als hopman geïnstalleerd. besluit om bollen te gaan trekken. Vaan drig Piet Zutt ging naar Freek Stoop om bollen. Dat lukte en het trekken slaagde buitengewoon. Er kwamen mooie bak ken binnen. Jan Wever weet nog: bij de bollenactie kreeg je tien tulpen mee naar huis in potten. Op een bepaalde tijd moesten ze in bloei staan. Dan was er een soort tentoonstelling met een keuring en prijzen. Op 1 februari 1953 was de Watersnood ramp in Zeeland en Zuid-Holland. Voor hulp aan de slachtoffers kwam er het Nationale Rampenfonds. Heel Nederland sloeg de handen ineen, zo ook het Jongensgilde met een zeer geslaagde vlaggetjesactie. Bijzonder heden hierover ontbreken omdat in het notulenboek geen verslag is gedaan door afwezigheid van de secretaris. Na afloop bleek dat Jan Wever van de Dominicus Savio groep het hoogste bedrag, f 25, -, bij elkaar had gekregen. Hij ontving als beloning twee repen. De hoogste inzamelaar van de andere van de gildeleden bestond uit een groene broek en een kaki shirt. Ze hadden geen mutsen en ook de leiders niet. Acties Zeker niet te vergeten waren de acties. Siem hierover: de bollen-, konijnen- en vlaggetjesactie waren in eerste instantie bedoeld om geld op te brengen. Een actie met veel succes was de bloembollenactie die in september 1952 begon met het De kas spekken Bij de meeste clubs, vroeger en nu, is steeds de vraag: hoe kunnen we meer inkomsten krijgen? Op 17 maart 1953 kwam het Groepscomité bij de leiders langs met uitleg over hun doen en laten maar vooral om mogelijkheden aan te geven om meer geld te vergaren, bijvoor beeld door een konijnenfokkerij te begin nen, alle fietsenstallingen te benutten en door vaste meisjes te zoeken voor de schaal achter in de kerk. Besloten werd om de collecte achter in de kerk beter te regelen. Vaandrig Plijter vroeg in de rond vraag of het waar was dat er een bal voor Con Zelo met geld uit de schaal betaald was. Dat klopte maar wij leenden ook wel eens een bal van Con Zelo. Gert Poland van het Groepscomité kaartte de proble men aan als zondags na het lof de jongens zich voor het jeugdhuis verdrongen om als eersten te biljarten: daarom gaat het jeugdhuis eerder open en komen er lijsten zodat iedereen aan de beurt komt. Een spectaculaire manier om de kas te spekken was die met konijnen die in april groepen kreeg één reep. Jan Wever terug kijkend: er waren in die tijd altijd veel acties en de vlaggetjesactie was een goed initiatief. De actie leverde f 160, - op wat door de aalmoezenier opgestuurd werd. In mei 1953 stond de intocht van wijde ling Herman Stam op de agenda: er wordt meegelopen in de optocht en wil dit netjes gaan, dan moet er van te voren geoefend worden. Vaandrigs A. Groen en J. Nolten zijn de vlaggendragers en vaandrig Stoop zal voor een vlag en stok zorgen. Op de receptie zal het gilde enkele liedjes naar voren brengen en Cor Klaver zal enkele voordrachten instuderen. De aalmoeze nier zal het lied veranderen zodat het van toepassing is op Herman Stam.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 34