31 Nico Bleeker en Jan Zutt Azn. (rechts) bakken pannenkoeken. De foto is in juni 1952 genomen op het open terrein naast het Jeugdhuis. Daar kon de jeugd kamperen en was de kampdag. Bij de tent stookten ze een vuurtje (onderaan op de foto te zien) en bakten pannenkoeken. Op de achtergrond nog een glimp van de molen en het puntje van de, later verbrande, stolp van de familie Schuijt. Texel was vaak het doel voor het zomerkamp, zoals hier in 1951 op het Noordvlak. Staand vlnr: Arie Schuijt, Jan Zutt, Cor Poland, Nico Bleeker, Piet Masteling hurkend: Jan Jaspers, Siem Plijter zittend: Gerard Bruin, Adriaan Smit, Jan Bruin, Piet Kramer, liggend: Hen Dekker, Dick Zutt. Ook de jaren erna waren er geregeld kampdagen. Niet alleen in Waarland maar ook daarbuiten. Zo stapten op zaterdag 5 juli 1952 de vendels Tarcisius en Dominicus Savio met hun leiders Jan Zuijdam, Piet Zutt, Aris Groen en Siem Plijter, op de fiets. Met mooi zonnig weer en het windje in de rug, vertrokken we vanaf het jeugd- gebouw naar Egmond aan den Hoef. Bandenpech mochten we gelukkig niet hebben maar wel assenpech. Want vaandrig Zuijdam had bij Langedijker sluis al een gebroken as van het foura- gewagentje welke hij na veel heen en weer gesleep heb laten (maken?, red.) bij Spanjaard in Oudkarspel. Spanjaard was de fietsenwinkel, daarna ging de tocht verder naar boer Schot- vanger in Egmond en daar werd de tent opgezet welke we geleend hadden van Langedijk. Zondagmiddag was de te rugreis. Er valt niet aan te twijfelen of allen die mee zijn geweest, hebben van dit kamp volop genoten. Ze zullen hopen dat ons zomerkamp ook zo geslaagd mag heten als deze gehouden weekeinde. Met ’t Veld De eerste kampdag in 1950 was reusach tig goed geslaagd, jammer dat de jongens niet op tijd waren. Dat smaakte naar meer en daarom werd er contact gezocht met het Gilde van ’t Veld om samen een kampdag te houden. Ter voorbereiding togen ze zaterdag 16 juni naar het nabuur- dorp en een maand later kwamen de leiders uit ’t Veld voor een tegenbezoek. Er werd niet licht gedacht over het treffen met de jeugd uit ’t Veld want ze gingen van te voren oefenen, afgesloten met het zingen van een paar liedjes. Op dezelfde dag, 30 juli 1950, vormden meester De Vries en hopman Piet Noordstrand de jury. Siem Plijter blikt terug: de samenwerking met ‘t Veld was perfect. We hebben heel plezierig en veel samengewerkt zoals met Tinus Bos, de tweelingbroers Wijnker en twee dochters van Piet Jong, de kruide nier. Siem glundert nog na: toen we samen naar Vogelenzang gingen, kregen we als opdracht wat uit te beelden. Voor mijn groep was dat Engeland. We eindig den als eerste. met de start om 10.30 uur, eerder kon niet want na de hoogmis zou te storend zijn voor de twee laatste HH. Missen. Ter verduidelijking: de vroegmis was om half acht, de gezongen hoogmis om 9.00 uur en de laatste om 11.00 uur, waarvoor de overlast gold. Bij het kampfestijn werd, na de opening, de keuken in gereedheid gebracht en alles schoongemaakt. De twee vendels speelden vervolgens een handbalwedstrijd, gevolgd door een spel met kaartlezen en vragen. Dan was het tijd om te eten en af te wassen. De mid dag bestond uit sport met hoogspringen, hardlopen, touwtrekken en strozak slaan. De dag eindigde na het kamp opbreken met het uitreiken van de prijzen want alles ging om punten. -

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2016 | | pagina 31