WAT IK ME NOG HERINNER Alex van Schagen 6 In het Nieuws van vroeger in deze Toendertoid leest u over het 40-jarig huwelijksfeest van mijn grootouders Freek van Schagen en Agie Dekker. Ze woonden toen op Smeetsweg 1 en vierden dit jubileum op 9 juli 1965. Wat ik me nog van hen herinner, heb ik hier op papier gezet. De tv stond altijd keihard, die hoorde je al als je buiten op het pad liep; opa was een beetje doof. En opa was natuur lijk ook nog lekker ouderwets. Toen ik jeugdvriend Pieter Beemsterboer een keer meenam, dacht opa Freek dat hij ’n moisie was. De new wave-periode, midden jaren ’80, was in volle gang en Pieter en ik hadden ons behangen met grote oorbellen in beide oren. We droe gen van die drollenvangers, liepen met puntschoenen en waren afgetopt met opgetist haar in alle kleuren. Z’n eerste trekker Opa was een moderne tuinder en ging met zijn tijd mee. Zo had hij als een van de eersten in het dorp een trekker. Daarvoor, je kunt het je haast niet meer voorstellen, ging alles met paard en wagen. Dat zo’n trekker wel een heel modern ding was, daar kwam opa snel achter. Want ja, wat doe je als ie moet stoppen? Gewoon ho roepen, net als te gen een paard, uiteraard stopte de trekker niet op het commando van opa. Hoe dit dan weer precies afgelopen is, geen idee, maar een mooi verhaal is het wel. Opa Freek was een echte handelaar. Niet alleen op grote schaal, maar ook op kleine. Zo had hij bij huis een tuintje vol met bloemen en gaf hij aan z’n klein kinderen bosjes duizendschoon mee met de mededeling: Geef die maar aan Lou Puk, dan krijg je een ijsje. Met een haarspoeling Oma, met haar altijd blauw kleurende haarspoeling, kon flink kletsen. Zo erg dat ze een keer tijdens een bustochtje al klessebessend niet in de gaten had, dat ze allang in ‘t Waarland was en sterker nog dat ze over de Kerkstraat reed. In een ooghoek zag ze werkelijk een prachtig huis en zei tegen haar gezelschap dat die woning toch wel een ongelofelijk mooi pareltje was het bleek haar eigen huis te zijn. Oma Agie zou nu bedenkelijk opkijken als ze hoorde van de omhooggetrokken leeftijdgrens voor alcohol en roken tot Vanaf hun trouwen tot 1963 woonde de familie Van Schagen-Dekker aan de Kerkstraat 51, daarna in de bungalow Smeetsweg 1. Nu bewoond door mevr. J. Stoop-de Jong. Foto 2015. A an het 40-jarig huwelijk van opa Freek en oma Agie van Schagen weet ik niets. Niet zo gek, pas vijfjaar later werd ik geboren aan de Kerkstraat 38, als jongste zoon van Jaap en Truus. In m’n jonge jaren kwamen we na tuurlijk weleens bij opa en oma over de vloer, ze woonden om de hoek. Tot 1963 woon den ze op Kerkstraat 51, waar nu nicht Annet woont. Ik kan me alleen de bungalow aan de Smeetsweg, die er nog altijd is, herinneren. Opa op z’n grote groene stoel met de rechterarmleuning vol brandgaten van de sigaren. En oma die ons, als ik daar op haar verjaardag was samen met neef Frank, voorzag van een glaasje sinas en een bonbon. Willen jullie een bonsiebonsie? vroeg oma dan met luide stem. 1925 - 1965 Op vrijdag 9 juli a.s. hopen onze lieve ouders Fr. v. Schagen A. v. Schagen-Dekker hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat ze nog lang in ons midden mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Beverwijk: M. Tervoort-v. Schagen C. Tervoort ’t Veld: E.J. Hoebe-v. Schagen E. Hoebe Waarland: Jb. v. Schagen G.M. v. Schagen-Beers Bergen NH.: G.M. Klaver-v. Schagen P. Klaver Waarland: P.A. v. Schagen G.M. v.Schagen-Botman Waarland: Ria en Jan en kleinkinderen De H. Mis uit dankbaarheid wordt opgedragen om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Wulfram. Receptie van 3 tot 5 uur in café De Posthoorn te Waarland.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2015 | | pagina 6