Woord vooraf N. Slagter, voorzitter. 2 In de vroege morgen van 19 juni 2015 brandde Bowling Waarland af. In de Schager Courant van 6 januari 1920: De heer P. Bekker alhier, die zich denkelijk een nieuw winkelhuis laat bouwen, heeft zijn woning met een akker bouwland verkocht aan de heer Danenberg. De bouwvergunning werd verleend op 3 februari 1920. In 1977 begon Nico Zonneveld in dit pand een bowling. De tijd waarin de postbode elke dag langskwam, ligt ver achter ons. Aan het geklepper van de brievenbus hoorde je dan dat er weer iets van de buitenwereld in je huis kwam, een brief, een ansicht kaart of een rekening. Tegenwoordig is het aantal bezorgingen sterk afgenomen. Een gevolg van het digitale tijdperk waar in we beland zijn. Heel veel berichten gaan nu via het internet. Deze ontwikkeling raakt ook Waarland van Toen met als gevolg de enorme ver hoging van de portokosten. Vooral bij onze nieuwjaarskaart tikt dat stevig aan. De vraag komt dan naar voren of je hier mee door moet gaan en tegen welke prijs. Want ondanks de inzet van vele vrijwil ligers stijgen de portokosten toch iedere keer. In ons bestuur is hierover een afwe ging gemaakt. Daarbij hebben we helaas moeten besluiten om te stoppen met de papieren nieuwjaarskaart. We gaan nu kijken of we met een digitale versie een goed alternatief kunnen bieden (als uw e-mailadres nog niet bij ons be kend is, wilt u dan een mail sturen naar elsbrda@hetnet.nl.) Door deze besparing en door de hulp die we van u krijgen om ons blad in uw buurt of regio te bezorgen, kunnen we gelukkig doorgaan om u twee maal per jaar een mooie Toendertoid te bezorgen. Deze keer hebben we twee gastschrijvers. Alex van Schagen haalt herinneringen op aan zijn grootouders. Alex is een geboren Waarlander en nu werkzaam als eind redacteur bij de Amsterdamse televisie zender AT5. Jan Vriend is journalist bij het Noord Hollands Dagblad. Voor de zaterdagbij- lagen van deze krant schrijft hij wekelijks interviews en reportages. Jan vertelt over Nelly Vader. Zij is in de oorlog bij de familie Piet Bruin-Jong geweest. In die maanden kwam ze vaak over de vloer bij Jan Bruin-Jong. Ze speelde dan o.a. met Alie Bruin, de moeder van Jan Vriend. Deze keer geen deel uit een dagboek. In de volgende aflevering gaan we weer verder met het dagboek van mevrouw Zutt-Borst, bewerkt door haar kleindochter Gerda Kuijs. Een hele leuke en waarderende reactie op een vorig artikel willen we hier met enige trots noemen. De mail is afkomstig van Ad van Liempt (1949), auteur van diverse boeken over de oorlog en maker van tele visiedocumentaires en nieuwsprogram ma’s. Hij schreef ons naar aanleiding van het verhaal van Piet Kleverlaan over de joodse onderduikers in de Speketer. Mijn complimenten, heel goed uitgezocht. Heel bijzonder om te lezen dat dit gezin er toch nog doorheen gekomen is, dankzij de dapperheid van gewone landgenoten. Ook deze keer is er weer een in teressant en gevarieerd magazine ontstaan. Mocht u opmerkingen hebben, dan horen we die graag. Wij wensen u veel leesplezier met deze 47e Toendertoid.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2015 | | pagina 2