Uit het verleden maar niet vergeten Heeft U een aanvulling, opmerking of een geschikte foto voor deze rubriek, laat ons dit dan weten. Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan. 13 De toneelvereniging Ons Genoegen bestaat 112 jaar. De oprichting vond plaats in het najaar van 1903. Of er bij de oprichtingsvergadering notulen zijn gemaakt, is niet bekend. We moeten afgaan op een bericht in de Schager Courant van 19 november van dat jaar. Door eenige R.C. jongelui te Waarland is een toneelgezelschap opgericht onder directie van N. Wit te Nieuwe Niedorp. De uitvoeringen zullen gehouden worden in het nieuw gebouwde Koffiehuis van den heer A. van Ophem. Dames mochten toen geen lid worden. Maar eind 1931 veranderde dat en vanaf die tijd was het een gemengde toneelvereniging. Vanaf toen werd de oprichtingdatum van 1 oktober 1903 aangehouden. Onderstaande foto is genomen op 23 november 1974 na afloop van het blijspel Polly Perkins. In de krant lezen we een goede recensie. In zaal Valk speelde een verjongde uitgave van Ons Genoegen voor een tjokvolle zaal. Met allemaal nieuwe talenten is het een groot succes geworden. Theo Dekker had de regie van het stuk in handen en het decor was gemaakt door Dirk van der Eng. Ons Genoegen heeft, met een onderbreking van een paar jaar, haar uitvoeringen altijd gegeven in De Posthoorn. Hier kwam in 2013 een eind aan. Het café werd gesloten en de toneelvereniging speelt sinds dat jaar in het Waarlands Dorphuis. Vlnr boven: Wim Bos, regisseur Theo Dekker, Bert Kuijs, Gerrit Houtenbos, Frans van der Eng. Onder: souffleuse Anja Keet, Els Volkers-Dekker, Gerda Roozendaal-Ernst, Jeanet Stroet-Aben, Agnes Hoek-Mijnders, Bep Dekker-Keesom. I 1 1

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2015 | | pagina 13