33 We blijven tot kwart over één en wachten tot Stien Baas Keizer heeft gereden. Ze maakt een goede beurt op de 1000 meter. We gaan wat eten en ik ga even op tukkie na de afWas. Ik kom er net op tijd uit om Stien weer te zien rijden, ze wordt kampioen. Op verjaarsfeest geweest, gezellig hoor. 23 februari. Vannacht wakker gelegen, half 2 heb ik het nog zien worden. Om 7 uur alweer wakker. Als we opstaan is er een vreselijk harde wind met een tempera tuur van 10 graden. De wind trekt aan tot stormkracht 9-10. Bij Jacob Stoop is de pijp van de schoorsteen gewaaid, wij lopen er nog door. Er is veel gebeurd op zee, veel schepen in moeilijkheden. In de avond zakt de wind. Vanavond onder het genot van een grammofoonplaat een paar potjes pas- sansen gespeeld. 8 maart. Gauw het werk doen, spruitjes plukken, klaarmaken, aardappelen schil len en als Gerard om koffie is geweest, strijken, lekker op tijd klaar. Na de middag voetbal op tv, Piet en z’n zoon Bert komen ook kijken en Gerard. Ajax verliest van Dukla met 2-1, wat niet verwacht was. 9 maart. Om 8 uur naar de Mis die tot intentie was van de fam. Zutt-Borst, want zondag kon ik hem niet krijgen, er te laat voor met aanvragen. Uit de kerk vraag ik tante Suze Schuit, schoonzus wed. Klaas Zutt, voor mijn verjaardag en tante Marie, haar zus, stuur ik nog een kaart. Om kwart over vier naar Corrie want Elly is jarig. 10 maart. Vanmorgen doe ik de kamer en de slaapkamer de wekelijkse goede beurt geven. Met de middag komt Louw Kok, de postbode, met drie brieven, één van Nico, één van Joop en één van Tante Zuster die hebben me niet vergeten hoor! Ik schrijf een kaart voor Nellie, de dochter van Joop, en haal fruit voor zondag bij Hoebe. 12 maart. Vandaag naar de Hoogmis, daarna eerst tafel dekken, Leo en Nin zijn al op, ze kwamen gisteravond om half elf. We eten samen en hun gaan naar de mis van elf uur. Onderwijl belt Tante Zuster vanuit Rjnsburg, wat ik heel leuk vind, dat is nog nooit eerder gebeurd, maar je wordt ook maar eenmaal 70 hè. Ik heb alles klaar, Gerard heeft me ook geholpen. Cor en Afie komen om half een. We hebben het heel erg leuk samen. Ook opa Hesta, de knecht van Cor en Afie, belt me nog op en Tante Jantje en Nelly. We hebben een mooie dag samen. 13 maart. Om vijf uur gaat de wekker en maken Leo en Nin zich klaar om te vertrekken, ze drinken een beker melk en In Toendertoid 47 verschijnt deel VI uit het dagboek van mijn oma. nemen een paar boterhammen mee voor onderweg, om kwart voor zes vertrekken ze, om half negen rinkelt de telefoon, ze zijn weer thuis. Na de middag komen Jan, Marja, Erna, Nelleke, Ronnie en René. ’s Avonds komen buurman en buurvrouw Kok en Jacob Stoop met zijn vrouw, een gezellig avondje. Ze gaan om half twaalf weg. Ik ben aan de rees, ik neem niks. 14 maart. Vandaag eerst het gewone werk gedaan, slagroom geklopt en de botervlootjes vullen, kortom alles klaar zetten voor van middag. Om goed half drie komen Jan en Marie, al gauw komen ook Gert en Jans, broer en schoonzus, Jantje en Jan, zus en zwager, Ome Arie en tante Geertje, zwager en schoonzuster Zutt-Busker, en tante Suze. We hebben het gezellig en om half elf gaat de laatste weg. Morgen is Jan van Marie jarig. 16 maart. Vandaag niet aan de schoon maak. Eerst moet de rees maar eens over wezen, want het is nu weer opnieuw be gonnen na de jus d’orange, ik wist niet dat het niet kon. Om twaalf uur komt Afie met Cecile en Leonieke, ik maak gauw wat verloren brood en erwtensoep en ze eten er lekker van. Na de middag gaan ze gauw weg naar Aagtdorp, werken aan de cara van. Cecile en Leonieke blijven hier en om zes uur zijn ze terug. 26 maart. Vandaag het Hoogfeest van Pasen. We gaan naar de Hoogmis. Uit de kerk vandaan staat er een hele harde wind en mijn hoed gaat aan de repeteer. Pietje Bakker zoekt hem op en geeft hem aan me en ik hou hem maar in mijn hand anders mocht hij nog eens afgaan. Om half twaalf gaan we naar Jan om de koffie, half twee thuis, eten, afwassen en tukkie. Intussen bellen ze bij Jan vandaan op, ze hebben een dikke rot aan de hiek gevangen. Wij gaan naar het lof en daarna naar Marie en blijven daar broodeten en gaan wat kaarten. 28 maart. Vandaag komt Gerda, haar kleindochter, me helpen met de schoon maak. We maken de slaapkamer schoon en later op de middag beginnen we aan de keuken, ik doe de laden en Gerda begint aan de zolder, het plafond, te schoonmaken en te witten, het knapt geweldig op. 31 maart. Ik maak gauw het werk aan kant en ga naar de begrafenis van Piet Smit. Er is veel volk naar de kerk, ze hebben ook een grote familie. Vanavond Bonanza op de tv. Mooi!

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2015 | | pagina 33