I 32 De foto is genomen in oma S oude huis aan het kanaal. Vlnr: zuster Gedula (Trien Borst), Jantje van Baar-Borst, Geertje Zutt-Borst, Jans Borst-Schuit, Marie Schouten-Borst. en die zit ook zonder. Ik bel de PEN op en inderdaad komt er een, om even voor zes hebben we weer licht gelukkig. 25 januari. Vandaag verjaart tante Zuster, haar zus Trien, wat worden we oud, de jongste al 65. Wij, Gerard, Jan en Corrie en Gerard Borst, zoon van haar broer Gert, moeten te gast naar ’t klooster in Rijnsburg. We hebben een goede reis gehad en het was weer een mooie dag, we waren om half 7 thuis. Nergens geen zin meer in en gaan op tijd naar bed. 28 januari. Ik begin het werk op tijd want ik wil het schaatsen zien uit Finland. Verkerk op de 500 meter derde en Ard Schenk komt ten val. Verkerk in het alge meen klassement 1ste. Buurvrouw Kok is er te tv kijken vanavond, hun tv is stuk. Vroon, dochter van buurvrouw, gaat met Stef Langendijk naar Canada van de zomer voorf. 773,- per persoon. 29 januari. Wij gaan naar de Hoogmis. Om 1 uur beginnen de schaatswedstrijden. Verkerk wint op de 1500 en 3000 meter. De 10.000 meter vervalt door de strenge kou. 5 februari. Lekker weer vanochtend, we gaan naar de Mis van 9 uur. Pastoor heeft het over de vernieuwing en heeft aandach tig gehoor, daar willen we allemaal wel wat van weten. Vandaag verjaart Marianne van Afie, 10 jaar alweer, waar blijft de tijd. Gerard komt alweer gauw terug van zijn ritje, we gaan te bidden en naar Marie een kopje doen. Pastoor Vriezekoop komt op bezoek, ik vind het erg mooi hem nog eens te ontmoeten. 6 februari. Prachtig weer vandaag. Na de middag breien en vanavond naar café Valk. Er is voor bejaarden en langdurig zieken een avond die in het teken staat van carna- val, ze starten een film van 15 jaar geleden, aardig om te zien. Om half 12 thuis. 7 februari. Vanmorgen met mooi stil weer naar de Mis van 8 uur. Gerard is naar W. Bruin voor de ’Naasteliefde’ te werk en ik ga meteen H. Missen bestellen en nog even naar het kerkhof, maar het is daar een troosteloos gezicht en vanmiddag ga ik naar de optocht kijken en haal een kopje bij Marie Witte, mevrouw Doodeman. 8 februari. Het weer is alles behalve mooi er gaan donkere luchten en af en toe regen. Mijn kachel was uit vanmorgen, dat valt tegen. Van Gerard hoorde ik dat de carnaval goed geslaagd was, er was veel leut geweest. Na de middag zitten breien, vanavond naar de avondmis een askruisje halen, met de buren naar de kerk, daarna kaarten. Hans van Jan jarig. 10 februari. Cor en Afie gaan met de fam. v.d. Zwaan op wintersportvakantie en Gerard en ik morgen als het goed weer is met de auto naar Venlo. Vanmiddag naar Marie want Bert verjaart vandaag. Gerard is naar de jeugdbeweging en komt om een uur of negen thuis. 12 februari. In Venlo bij Nin en Leo. We hadden gister een goede reis, gingen om 1 uur aan de reed en waren er effies over vijf. We gaan naar de Mis van 10 uur, als we thuiskomen gaan we eerst brood- eten. We zijn met zijn 17en met elkaar, wij drinken koffie en dan een borreltje en om half 2 eten. Mientje, de hulp, is er ook en blijft tot na de afwas. Wij kijken naar de schaatswedstrijden en het is fantastisch mooi nu Kees Verkerk en Ard Schenk als 1e en 3e op het podium komen. 13 februari. Om 9 uur opgestaan, ik help wat met de afwas, het opvouwen van kle ren en doe een paar klusjes. Leo is jarig en leest een brief van Truus uit Canada. Om half 6 komen Marie en Corrie met de trein uit Waarland. We hebben een hele gezel lige avond samen, we gaan om half 2 naar bed, het is leuk geweest ook. Leo vond het prachtig, hij kreeg een pick-up. 15 februari. Vandaag is de 9e verjaardag van Marjolein, ze krijgt wat snoep en een paar kleurboekjes. Ze voelt zich echt jarig en mocht trakteren op school. Wij gaan na het eten weg en hebben een voorspoedige reis en zijn om kwart voor vijf weer thuis. De kachel brandt nog en er ligt een brief van Joop en Annie. 19 februari. Vandaag is Gerda, dochter van Marie en Piet, jarig. We gaan naar de Mis van 9 uur en na de Mis om de koffie bij Jan.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2015 | | pagina 32