UIT HET DAGBOEK VAN GEERTJE ZUTT-BORST (V) Een selectie gemaakt door Gerda Witte-Kuijs 31 Van mijn zus Nelly, die de afgelopen jaren de stukjes selecteerde uit het dagboekje van oma, heb ik het stokje overgenomen. In de eerst drie maanden van 1967 vinden heel veel verjaardagen en visites plaats. Het is een Hollandse winter en op de televisie zijn schaatswedstrijden te zien. De kerk heeft een grote plaats in haar leven. Cor en Afie willen in de zomer de stad ontvluchten en kopen een caravan in Aagtdorp. 5 januari 1967. Vandaag verjaart tante Marie, haar zus Marie Schouten-Borst. Ik krijg een kaart van haar met een uitno diging om a.s. woensdag te gast te komen. Vanochtend lekker weer met volop sneeuw en een temperatuur net boven 0 en van avond begint het te vriezen voor hoelang? Wij blijven thuis en scrabbelen, op tijd naar bed. 10 januari. Vies weer met af en toe lichte neerslag. Margriet en Pieter trouwen van daag, ze treffen het niet, op vele plaatsen bikkelglad. De tv van de trouwerij is prach tig mooi, Gerard heeft ook meegekeken en ’s avonds hadden we nog een repetatie van het hele gebeuren. 11 januari. Vandaag op verjaardagsfeest naar de Wieringermeer. Het is vrij knap weer en de weg is ruim. Ik heb eerst de kachel opnieuw aangemaakt want het duurt zo lang eer hij begint, dan kan ik hem niet verzorgen voordat ik wegga en dan zit Geertje Borst is op 12 maart 1897 in Waarland geboren. Ze trouwde in 1919 met Jan Zutt, die op 28 augustus 1940 op 44-jarige leeftijd overleed. Geertje wist met haar zoons Jan en Gerard het bedrijf voort te zetten. Gerard in de kou. Wij hebben een mooie dag samen en gaan om 6 uur naar huis en dan te kaarten bij de buren. 14 januari. Vrij knap weer maar geen zon. Vanmoigen belt Afie of het goed is dat ze morgen te gast komen, ze willen dan meteen ’s middags naar Aagtdorp bij Schoorl om een caravan te kopen. Ik bel meteen de slager om meer vlees, na de middag gauw klaar met het werk maar moet mijn vlees nog doen. 15 januari. Het is knap weer vandaag wij gaan naar de Hoogmis en als we een poosje zitten te lezen komen Cor en Afie met de kinderen, mooi vroeg. Ik zet gauw koffie. Ze willen na de middag naar Aagtdorp. Gerard gaat ook mee te kijken, ze hebben een week bedenktijd. Cor heeft er al zijn zegen aan gegeven. Tegen 6 uur naar huis. 19 januari. Vandaag verjaart Gerard en moet naar de veiling daarom is hij gister avond naar de kerk geweest want vanmor gen kon hij niet, hij is alweer om half 10 thuis en wij eten lekker vanmiddag. Na de middag maak ik alvast alles klaar voor van avond. Jan, Gerda, Marja, Erna, Nelleke, Trudie, Ronnie en René, kinderen van Marie en Piet en van Jan en Corrie, komen eerst te feliciteren. Als wij net zullen begin nen te broodeten komen Cor en Afie bin nen. Om 7 uur Jan, Elly en Hans, kinderen van Jan en Corrie. ‘s Avonds komen de anderen, hij heeft een mooie dag gehad. 22 januari. Tegen achten op staan en om negen uur naar de Mis, om 12 uur naar Jan en om half twee naar huis en op tukkie. Onverwacht komt Gerard me roepen, er is visite, Cor en Afie zijn er met Cecile en Leonieke en mr en mevr, van ’t Zwaan, ze zijn naar Aagtdorp geweest naar de ca ravan die ze gekocht hebben, ze gaan met zijn vieren op de wintersportvakantie in Oostenrijk, om 4 uur vertrekken ze weer. Er is een mooie operette op de tv. 23 januari. Vanmorgen eerst het werk gedaan maken. ’s Middags eerst een brief schrijven naar Joop en Annie, als ik aan de brief zit te schrijven voor Nico en Truus klapt het licht uit en is het donker. Eerst Klaas Smit bellen die zit op dezelfde lijn Haar kinderen. In Waarland: Marie en Piet Kuijs, Jan en Corrie, Gerard. In Limburg: Nin en Leo Ramakers. In Amsterdam: Afie en Cor Mans handen. In Canada: Joop en Annie, Nico en Truus. Vanaf 1966 schreef ze dagelijks een stukje in haar agenda.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2015 | | pagina 31