Wij ontvingen en reacties llwL TA Onder de kermisvierders: Dirk Dekker, Es en Tinus Hoek, Willem Jonker 30 Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal voor onze Stichting? Neem dan contact op met Els Bruin-Danenberg (tel. 0226-421981) of Piet Kleverlaan (tel. 0226-421600). Te beginnen met onze nieuwsbrief van februari. Hierop kregen we verschillende positieve reacties. Voor ons bestuur een pluim, wat een stimulans is om zo door te gaan. Met veel aandacht voor de diversiteit van de verhalen en de uitvoering van onze Toendertoid. Naar aanleiding van het verhaal van pater Wester in Toendertoid 44 kregen we ook deze keer weer een reactie van Piet van Kleef uit Oudkarspel. Hij stuurde een brief van de moeder van pater Wester, Agatha Groothuizen, aan haar dochter Marie en haar man Evert in De Rijp. Hierin schrijft ze over de verschrikkelijke omstandigheden gedurende de tyfusepidemie in dat gezin in 1918. Miena wou zo graag bediend worden. s Afonds was ze zoo benaud dat het bet daar zij op lag nat was. Van hooft tot voeten dreef ze in ’t water. Ze was te ziek om op de poo te gaan ze liet ales loopen. Nu Marie en Efert bit maar goet voor de zieken en gaan te Comuni als ge wilt voor je susies en broertjes. In Toendertoid 27 is eveneens een artikel over deze familie geschreven. De heer G. van Oostveen schreef in het boek in de Maria-kapel van onze parochie dat in de mei-dagen van 1940 zijn moeder en haar kinderen in de pastorie een hartelijk onderdak hebben gekregen van pastoor Nijssen. Ook mailde hij o.a. enkele foto’s. Wij kregen foto’s die gebruikt zijn bij de artikelen en ook van J. Beemsterboer, S. Houtman, H. Krug, fam. Masteling, fam.Volkers. Verder ontvingen wij van: - T Bommer-Mooij: papieren e.d. van de fam. Hoek-Bommer. - Toneelvereniging Ons Genoegen: notulen en programma’s. - G. Witte-Kuijs: familiebescheiden van Gerard Zutt. In ons jubileumnummer zullen we aandacht besteden aan de kermis met artikelen en foto’s. Enthousiast is hierop gereageerd en we hebben al diverse foto’s ontvangen. Ook één uit de dertiger jaren met feestgangers, die met een paard-en-wagen van het café De Tortelduif naar De Posthoorn, of omgekeerd, werden vervoerd. Voor deze kiek stopte de koetsier zo’n honderd meter vanaf De Tortelduif even voorbij de slagerij van Jan Jonker. Hier was de werkplaats van C. van Trienen. Hij was in 1927 een schildersbedrijf in Waarland begonnen en hij verkocht ook BRUINE ZWARTEDEKKLEEDENSMEER, wat op het bord aan zijn werkplaats te lezen was. In de doos met allerlei papieren en foto’s van de familie Hoek-Bommer is een rekening uit december 1930 van deze schilder. 5 Oct. 1929. Een veilingsbordje 2x gegrond, gestopt, geplamuurd, gezwart en beschreven f. 1,00. In september 1942 is het woonhuis (nu: Kerkstraat 9) en de werkplaats (nu: nr. 11) verkocht aan de weduwe P. Bekker. Schilder Van Trienen zei pot en verfkwast vaarwel en verving deze door wieder, togelhaak en andere nuttige dingen voor zijn tuindersbedrijf in Eenigenburg. TA'; f» C. VAN TRIENEN SCHILDER EN BEHANGER WAARLAND (OEM. HARENKARSPEL)

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2015 | | pagina 30