32 7 november. Maandagmorgen nog zowat te lui om op te staan maar moet toch beginnen. Ik doe wat kleren naar boven en was een paar zomerjurken uit, het ruimt op want de kast is erg vol en boven is ruimte in overvloed. Ik maak maar weer andijvie klaar want heb niet anders in huis, nou het is goed eten. Op tijd klaar met werk en lees nog wat en dan maar weer breien, de tweede mouw weer opgezet. Gerard is naar de jeugdbeweging voor het laatst op maandag, nu vervolgens op vrijdag. Weer geen brief vandaag. 16 november. Marie en ik gaan om half negen naar Alkmaar om daar met haar kinderen schoenen en kleren te kopen. Het weer is slecht maar we zijn toch de meeste tijd binnen. Wij gaan eerst naar V en D en zijn er tot de middag zoet, dan blijven wij daar eten en om even voor enen komt Marja, die schoenen en pantoffels moet hebben. Wij slagen bij Hogenbosch en dan maar weer verder met onze boodschappen. Om tien voor vier komt Bert, wij gaan naar Bruggeman en slagen daar heel goed met alles, dan nog een paar winkels in en wij gaan met de bus van kwart over vijf naar huis. Gerard is al thuis en nog steeds regent het. Vanavond te kaarten, we winnen er elk drie. Ruim elf uur thuis, bidden en naar bed. 19 november Zaterdag. Vandaag niet veel zin om te werken, ik maak er dan ook maar wat van en ben op de oude tijd klaar maar dan moet ik mijn vlees nog klaar maken, balletjes draaien en aardappelen schillen. Gerard schilt de peren, dan omkleden, broodeten en op tijd klaar. Als Jan Junior komt zitten wij naar de t.v. te kijken. Na het nieuws komen Jan en Corrie. Dat is al een hele tijd geleden maar het is gezellig zo samen, ze gaan om kwart voor elf naar huis en wij gaan ons ook klaarmaken om naar bed te gaan. Het was gister een klein nachtje, wij moeten weer wat inhalen. Vandaag een brief van Nico en Truus. 22 november. Vandaag vroeg klaar met het werk. Piet, haar schoonzoon en melkboer, is zo laat vanmiddag anders had ik misschien nog naar de stad gegaan want Gerard is toch niet thuis, het had mooi gekund maar nu wordt het niets meer. Ik had gehoopt dat ik eens een brief van Annie en Joop uit Canada zou krijgen, maar het is er tot nu toe niet bij, zeker erg druk, het valt tegen. Mijn eerste polsje komt klaar. Buurvrouw Stoop belt me op dat ze morgen niet kunnen kaarten want ze moeten naar Zaandam, dan vanavond dat ken ook. Ze zijn niet vroeg want hebben eerst naar Lucie Ball gekeken, nou ze deed het mooi. Wij kaarten gezellig en winnen er elk drie. 28 november. Ik ben in Amsterdam, want Afie verjaart. Morgen wordt ze 36 jaar. Nu is het maandag, om acht uur sta ik op. Afie en de kinderen zijn al eerder opgestaan, wij eten samen brood en doen het werk met elkaar. Als Nin komt om kwart over elf zijn wij klaar en hebben een mooie dag met elkaar. Om kwart over zeven komen Marie en Corrie, wij eten samen brood. Om negen uur brengt Cor Nin naar het station, wij hebben met elkaar verder een gezellige avond en gaan om even voor twaalven naar bed. Wij kunnen allemaal bij Afie slapen, de kinderen liggen op luchtbedden en ik in het andere kamertje. 23 december. Het weer is vrij knap maar nogal winderig, toch droogt het nog wel voor de vrouwtjes die de was hebben vandaag, ik ga weer de kamer en slaapkamer zijn wekelijkse goeie beurt geven. Ik krijg twee kaarten voor Kerst en Nieuwjaar van Ruud Borst en Ome Arie Mak, zwager getrouwd met Marie Zutt. Na de middag als Gerard om thee is geweest helpt hij me met de Kerstboom op te zetten, ook haalt hij de kerststal voor me naar beneden waar twee dode muizen in liggen te stinken, griezelig hoor. Ik bak nog een broodje maar slaag niet erg, hij blijft zitten. Ook was en strijk ik de gordijntjes van boven en keuken en bijkeuken en zet de kerststal, het is mooi. I Nin Zutt en Leo Ramakers I in hun slagerij in Venlo.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 32