31 Gerard Zutt bij de Niagara Falls tijdens een bezoek aan Canada in ’72 -’73. gekregen, als hij nu maar gelukkig mag wezen met het rijden en geen blunder maakt. Na theetijd mijn boekje bijschrij ven en aan mijn trui breien, het schiet deze week niet erg op maar het heeft de tijd nog. Onverwacht komt Nelly op bezoek. Wij zitten t.v. te kijken en kletsen wat met elkaar en op slot kijken wij naar Mies Bouwman, het is erg leuk. 27 october. Vandaag een jaar terug werden wij in de vroegte vanuit Canada opgebeld dat Trudi overleden was. Alweer een jaar verstreken, waar blijft de tijd. Joop en Annie maken het nu gelukkig goed in Canada. Vanmiddag belt Truus van Baar me op of het goed is dat ze morgen komt, nu natuurlijk ik vind het wel mooi om ze een keer op visite te krijgen, ik blijf vanmiddag thuis en brei wat aan Gerard zijn trui. Onverwacht komen tante Jans, met haar dochter Nel en een kleinkind op visite, leuk zo’n middag vliegt om, om ruim vijf uur gaan ze naar huis. Gerard komt op tijd te eten en vanavond is hij thuis, wij gaan op tijd naar bed. 29 october. Vanmorgen vroeg komt er een brief van Joop en Annie, Joop schreef hem zelf. Het wordt nu wel zomer of misschien nog wel later eer ze overkomen, maar ze zijn het wel vast van plan, ik hoop dat wij dat nog eens beleven. Na de middag op tijd klaar, ik spreek met Buur Kok af om vanavond naar café Valk te gaan waar Sil de Strandjutter wordt opgevoerd door de toneelvereniging Ons Genoegen. Het is een mooie avond geworden, ze spelen heel goed en er is veel volk, de zaal is tjokvol. Als het om elf uur afgelopen is gaan wij direct maar voldaan naar huis. 4 november. Het heeft vannacht niet gevroren, dus de jongens beginnen direct aan de kool. Eerst nog de wagens lossen, nadat ze om ’n koppie geweest zijn begint het te sneeuwen, het is echt vies weer maar het vriest niet gelukkig. Ze krijgen de kool thuis van het Hossebos, nu nog in de Smeugel, dan is de kool binnen. Dan nog wat witlof en wat bieten rooien dan is dat ook binnen. Het is nu nog boven nul, hopelijk blijft het zo vannacht dan kunnen ze morgen weer vroeg beginnen met koolsnijden. Vanmiddag op tijd klaar met het werk en ga ik aan Gerard zijn trui breien en heb de eerste mouw tot aan de kop, het begint te winnen. bang. Als ik thuiskom maak ik de keuken kast weer netjes, na de middag de rest. Morgen ook nog een brief schrijven voor Truus want die verjaart volgende week. Hopelijk krijgt ze een mooie verjaardag, de eerste in den vreemde en ze ziet er tegenop schreef ze naar haar Moeder. Ik hoop voor haar en Nico dat het meevalt. Van schrijven komt niets, vanavond komen de buur tjes te kaarten, Jaap en ik verliezen drie spelletjes en Gerard en Buur vrouw winnen er twee. 1 october. Zaterdag dus werken ge blazen maar ik ben vanmiddag gauw klaar, ik heb het wel verdeeld, alle dagen doe ik wat dan is het niet te druk. Gerard moet weer lessen, van middag om 3 uur, Stapel is precies op tijd. Ik ga me douchen en lees de krant en kijk de Illustratie door en lees alvast een paar verhaaltjes. De nieuwe Kathechismus wordt aangekondigd, hij kost f 8,90 en toch denk ik dat ik hem koop dan blijf je een beetje bij. Na het broodeten komt Jan Junior, op zijn brommer en als die naar huis gaat gaan wij ook om een kopje naar Jan nu Corrie huisarrest heeft. Wij kijken t.v. en gaan om ongeveer half elf naar bed. 5 october. Vandaag verjaart Truus voor de eerste keer in de vreemde, zal het een sofdag voor haar zijn? Ik moet er steeds aan denken, ik hoop toch zo dat ze een mooie dag mogen hebben met elkaar. Vanmiddag wil ik even naar Cor Dekker, hun feliciteren met hun dochter Truus haar verjaardag. Eerst haal ik de kleren van boven en vouw ze op. Na het eten en als Gerard om een kopje is geweest ga ik naar Dekker en blijf er een uurtje. Op tijd weer thuis, brood klaarmaken en eten. Vanavond te kaarten naar de Buren Stoop. Buurvrouw en Gerard verliezen vijf van de zes potjes en zijn erg onmazzel, hopelijk gaat het volgende week beter. Gerard kan niet best tegen zijn verlies, niet leuk is het. 21 october. Vrijdag vandaag, ik haal als eerste werk de bedden af, ga broodeten, schil de uien en de aardappelen en begin met het werk. De slaapkamer en huis kamer een goeie beurt geven, daarna de gang en de w.c. en na de middag knap ik het 3pits petroleumstel op en maak het werk gauw af. Dan komt Gerard om een kopje, hij heeft zijn rijbewijs vandaag

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 31