UIT HET DAGBOEK VAN GEERTJE ZUTT-BORST (IV) Een selectie gemaakt door Nelly Kuijs 30 Op 25 juli 1966 zijn haar zoon Nico, zijn vrouw Truus Dekker en hun twee kinderen Michel en Jeroen naar Canada geëmigreerd. Mijn oma was uiteraard benieuwd hoe het hun daar verging. In dit deel van haar dagboek begint ze hiermee. Ook maakt ze zich zorgen bij ziek en zeer. Verder schrijft ze over haar dagelijkse bezigheden, haar kleinkinderen en over haar zoon Gerard, die nog thuis woont. Bij het schrijven van haar dagboek in 1966 woont Geertje Zutt-Borst aan de Hogebrugweg 9. Haar oudste dochter Marie (1920) is getrouwd met Piet Kuijs en ze wonen aan de Kerkstraat. Jan (1921) en Corrie Dekker kwamen in het ouderlijk huis toen Geertje haar nieuwe woning betrok. Joop (1924) is gehuwd met Annie Ruiter en ze wonen in Canada. Nin (1927) is verhuisd naar Limburg en is getrouwd met Leo Ramakers. Gerard (1929) woont nog bij zijn moeder. De jongste dochter is Afie (1930). Zij woont met haar man Cor Manshanden in Amsterdam. Nico (1935) is getrouwd met Truus Dekker en ze woonden eerst in Amsterdam en in juli 1966 emigreerden ze naar Canada. 6 september 1966. Vandaag de eerste schooldag voor Jeroentje, hoe zal hij het maken? Ik moet er maar niet teveel aan denken hoe het gaan zal. Ik hoop van goed. Vanmorgen de gordijntjes gewassen van de keuken en bijkeuken, dan kunnen ze met het strijkgoed tegelijk gestreken worden. Voor de middag hangen ze weer en is de strijk klaar. Na de middag naar tante Geertje, schoonzus getrouwd met Arie Zutt, om de thee met de vrouwtjes. Ons rondje is weer ten einde, het is gezellig geweest. ’s Avonds nog wat breien en t.v. kijken, op tijd naar bed. 13 september. Het is buiig en lang zo mooi niet als gisteren. Om kwart over negen gaat de bus naar Heiloo. Er is niet veel deelname, ook misschien wel door de Zijdewinder kermis. Hopelijk is het vol in Heiloo. Maar daar is ook veel minder volk dan vorig jaar, of dat nu in het slechte weer van de laatste tijd zit? Nu is het droog, er is nog veel werk op het land maar toch het loopt zomaar terug met de bedevaarten, jammer. Er wordt veel te kort werk van gemaakt denk ik. Het was een mooie dag, er is mooi gepreekt en wij waren om 4 uur weer thuis. De aardappelen zijn al geschild, de bonen afgehaald, dus gemakkelijk met eten dat wij om 6 uur doen. Daarna afwassen en een overbroekje afwerken. 15 september. Corrie heeft weer last van haar maag, het is te hopen dat het spoedig beter wordt. Er moet een foto van haar gemaakt worden in Alkmaar. Ik ben wel nieuwsgierig of het weer liggen wordt, hopelijk mag ze het lopende houden, ze werkt te hard denk ik. Het is een harde wind vandaag en ze voorspellen weer buien. Ik heb 5 nummers van de Beatrijs voor Truus ingepakt en wil ze opsturen, ik hoop dat het haar goed doet maar weet het niet. Nu twijfel ik weer en wacht het nog maar even af. De hele middag zit ik te breien en ik heb naar de landing van de astronauten gekeken. Ze zijn wat mans tegenwoordig, je begrijpt er niets van. Vanavond wat breien en t.v. kijken en om kwart over tien naar bed. 28 september. Goed geslapen ondanks mijn verkoudheid en als ik het werk zo goed als gedaan heb ga ik eerst op bezoek bij Corrie. Ze loopt in de keuken als ik kom en gaat daarna op de ligstoel zitten om bonen af te halen. Ze is nu bezig met een dropkuur, het zal me benieuwen of het gaat, ze is niet rustig genoeg ben ik Geertje Borst werd op 12 maart 1897 in Waarland geboren. Ze trouwde in 1919 met Jan Zutt en ze gingen wonen in een stolp nabij de houten Hooge Brug. Uit hun huwelijk werden negen kinderen geboren, waarvan er twee op jonge leeftijd overleden. Midden jaren dertig, tijdens de aanleg van het kanaal Alkmaar-Kolhorn, werd de boerderij gesloopt en een deel van de druivenkas moest verplaatst worden. Er werd een nieuw huis gebouwd en dat kreeg de naam de Verandering. Niet lang heeft Jan Zutt van dit alles kunnen genieten, want hij overleed op 28 augustus 1940. Hij was toen 44 jaar oud. Geertje wist met haar zoons het bedrijf voort te zetten.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 30