5 Neeltje Danenberg en Adam Bruin. De foto is genomen rond 1965. Jacob Moras, geboren in 1897 te Oude Niedorp, en Aaltje Bakkum, geboren in 1899 te Heiloo, trouwden op 9 mei 1924 en gingen wonen in een boerderij aan de ringsloot van de Sloeierd. Jaap had deze boerenplaats met een paar bunder land gekocht. Hun eerste zoon Ab werd hier op 20 juni 1925 geboren. In januari 1934 vloog de boerderij in brand. Jaap had vanwege de vorst een klein kacheltje bij de kool gezet. Het riet, dat als isolatie het verzamelen van foto’s over Waarland. Ze willen een archief samenstellen en zo de foto’s voor het nageslacht bewaren. 14 april Tijdens een bijzondere bijeenkomst is gisteravond afscheid genomen van voor zitter G. Stoop van Con Zelo, afdeling voetbal. Vanaf de oprichting in 1933 was de heer Stoop lid, vervolgens bestuurslid, trainer en de laatste paar jaar voorzitter van deze club. Als afscheidscadeau kreeg de heer Stoop een elektrische klok met inscriptie aangeboden en werd hij be noemd tot ere-lid van de vereniging. 14 mei Op deze dag hoopt het echtpaar Jac. Moras en A. Moras-Bakkum, wonende aan de Slootgaardweg 18, hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. De plechtige H. Mis uit dankbaarheid is om 10 uur in de kerk van de H. Wulfram. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen en klein kinderen. De receptie is van 3.30 uur - 5.00 uur in café Steeman te Zijdewind. diende, heeft toen vlam gevat. In die zelfde maand is Jan geboren. Het gezin kreeg tijdelijk elders onderdak, totdat de nieuwe woning (nu: Slootgaardweg 18) klaar was. In 1954 trouwde hun zoon Ab met Vera Dekker. Ze kregen een woning aan de Oostkade 33 (nu: Slootgaardweg 3). Veertien jaar later verhuisde dit gezin naar het ouderlijk huis. Jaap Moras en Aaltje Bakkum kregen toen een aanleun woning bij Sabinahof 14 mei Boerenleenbank maakte f 14.519,26 winst. De Boerenleenbank hield een dezer dagen haar jaarvergadering in café De Posthoorn. De voorzitter A. Zutt sprak zijn grote voldoening uit over het feit dat de bank het vorig jaar uitstekende resulta ten had geboekt. 30 mei Een diamanten paar. Op deze zaterdag gaan de vlaggen uit voor een bijzonder feest. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de St. Wul- framparochie zal een diamanten huwe lijksfeest worden gevierd. Op die dag zal het 60 jaar geleden zijn dat Adam Bruin en Neeltje Danenberg in het huwelijks bootje stapten. Adam Bruin is geboren in 1882 te Waar land en Neeltje Danenberg in 1883 te Heerhugowaard. Ze wonen vanaf hun trouwen aan de Veluweweg. Uit hun huwelijk zijn veertien kinderen geboren, waarvan er nu nog zes in leven zijn. Na de plechtige H. Mis in de parochiekerk zal er een receptie worden gehouden in café De Posthoorn. 12 juni De leden van het gecombineerde fanfare korps uit Waarland, ’t Veld en Zijdewind zullen zondag voor het eerst onder de naam Samen Voorwaarts deelnemen aan het bondsconcours voor fanfare- en harmoniekorpsen dat dit jaar gehouden zal worden in de veilinghal te Zwaag. 24 juni Vrijdag zullen door expeditiebedrijf Firma J. Dekker en Zonen de eerste bloembollen naar de Zuid worden ver voerd. Deze bollen uit Waarland gaan naar Lisse en Voorhout. Dit is enkele dagen eerder dan vorig jaar. Toen werd op 29 juni de eerste collie verzonden. ■ft

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 5