4 Het bruidspaar J. Moras- A. Bakkum. Achter vlnr: Annie Moras-Beerepoot, Jan Moras, Vera Moras- Dekker, Ab Moras. 29 februari Waarland had nog steeds geen nieuwe school. Ton Wever en Corrie Bruin, leerlingen van de St. Jan, hebben op de zolder van de school de zware koperen bel teruggevonden. 5 februari Gisteren werd aan de Weelweg de geheel verbouwde kapsalon van de familie Houtenbos officieel geopend. De kap salon, die Siem Houtenbos destijds van Piet Gelder had overgenomen, was niet groot. De salon, zowel voor dames als voor heren, is nu geheel gemoderniseerd. De heer J. Zuijdam, voorzitter van de plaatselijke middenstandsvereniging, sprak een kort openingswoord, waarna hij de familie Houtenbos feliciteerde en haar veel succes toewenste. 25 februari In Canada overleed Maria Wijnker, echt genote van Joh. Ruiter, op de leeftijd van 66 jaar. De H. Uitvaartdienst heeft aldaar plaatsgevonden. Voor haar zielerust wordt op woensdag 4 maart een requiemmis opgedragen in de St. Wulframkerk. 1 maart Op deze dag was er een feestelijke bijeen komst in café De Posthoorn. Het 40-jarig jubileum van Jan Dekker als molenaar werd gevierd. In een interview met mevr. Dekker-Slijkerman vertelde ze: We kwamen op zaterdag 1 maart 1924 - ons gezin telde toen zes kinderen - met een schuitje vanuit Schoorl naar de molen in de Sloeierd. Wanneer de molen niet maalde, werkte m’n man aan de kaden of hij ging als los werkman te werk naar boeren en tuinders. In 1927 werd in de molen een electro-motor geplaatst. Dit was een hele verbetering, want dan kon er ook gemalen worden wanneer er geen wind was. De ruilverkaveling bracht voor m’n man de grootste verandering in z’n leven. De molen van Waarland deed geen dienst meer en er kwam één gemaal voor beide polders. Van dit gemaal werd hij machinist. Er was een druk bezochte receptie met familie en (oud-)bestuursleden van het waterschap. De middag verliep in een prettige sfeer met veel sprekers, die hem roemden om zijn bekwaam vakmanschap. Jan Dekker zou pas echt afscheid nemen, wanneer hij en zijn vrouw gingen verhuizen. Dit kon op korte termijn gebeuren, want de huisjes bij Sabinahof waren bijna klaar. Met een dikke roestlaag, verdwenen hangsel en defecte klepel is deze bel het symbool van een haveloos schoolgebouw. 21 maart Archief. Joop Zutt en Arnold Lantman hebben vorig jaar een begin gemaakt met Jo Ruiter en Marie Wijnker hadden tien kinderen en woonden toen aan de Oost- kade D127 (nu staat hier een nieuwe stolp met nummer 27). In augustus 1948 emigreerde het gezin naar Canada. Drie kinderen, Arie, Marie en Annie, wilden eerst trouwen en die gingen met hun partners, Trien Vlaming, Kees Wester en Joop Zutt, enkele maanden later. Het ge zin vestigde zich in de provincie Québec. Ze waren op Engelse les geweest, maar in die provincie werd Frans gesproken. Dus dat was een tegenvaller. Het werd geen gemakkelijke tijd voor hen, mede doordat hun dochter Trientje op jonge leeftijd aan suikerziekte stierf. Rond 1950 verhuisde het gezin naar Ontario. Marie Wijnker is in 1964 in Port Colborne overleden. Een jaar later over leed Jo Ruiter. Bei den liggen begraven op het kerkhof in Port Colborne.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 4