f ;-S 41 Foto genomen voor de emigratie van Nico Zutt, Truus Dekker en hun kinderen naar Canada. Vlnr: Truus, Michel, Nico, Jeroen. 28 Juli. Vandaag lekker weer, ik ga van morgen om 8 uur naar de kerk, er is wa rempel pittig volk. Om mooi half negen weer thuis, broodeten, koffiezetten en dan komt Gerard om de koffie. Ik doe de logeerkamer een beurtje geven en de rest van het werk. Ik haal rabarber en schil de aardappelen, maak chocoladepap en er is nog een beetje karnemelksepap voor me zelf. Na de middag begin ik aan een brief voor de Canadezen, ik ben nieuwsgierig wanneer wij iets zullen horen en hoe of het gaan zal. Het zal Truus erg tegenval len ben ik bang, Nico die zal het wel red den, maar o het is zo’n stap om met alles te breken. Maar ja, je doet er niets aan, ze willen het. 9 Augustus. Om tien voor zeven opge staan, het is wasdag en het belooft goed weer te zijn en inderdaad de radio heeft het goed. Het is de hele dag droog ge weest met Zuid-Zuid-Westenwind. Dus ik ben mazzel want het droogt prima en slingert niet om de lijn. Als het twaalf uur is, is alles schoon en op een paar dinge tjes na alles droog. Fijn hoor, na het eten eerst op tukkie, dan afwassen, omkleden en kleren invochten. Dan is het theetijd, daarna kleren vouwen en oppakken en een paar klusjes doen. Onderhand belt Marie op en vertelt dat ze het aan de lever heeft en een vetarm dieet heeft gekre gen, geen koffie en karnemelk drinken en vruchtensap. Ook vertelt ze dat haar dochter Gerda met Waarlander kermis gaat verloven. Ik hoop dat Marie dan weer wat beter is. Vanavond mijn broekje omhaken en nog wat T.V. kijken. 15 Augustus. Vandaag Maria Hemel vaart, heel wat beter weer als gister. Om negen uur naar de H. Mis en zijn alweer gauw thuis, geen preek en vanavond geen lof. Gerard is na het eten met de scooter aan de reed gegaan en ik op tukkie. Van avond moet hij nog een keer lessen, het zal mij benieuwen of hij het rijexamen haalt woensdag. Ik hoop het voor alles dat hij slagen mag. Vandaag een brief gekregen van Joop en Annie. Nico en Truus hebben een appartement gehuurd, gelukkig dat ze wat gevonden hebben. Ik ga om half vier met de brief naar Marie, bij Cor Dekker hebben ze ook een brief gekregen. Vanavond nog even kaarten. 20 Augustus. Alweer bijna de week om, vlug aan het werk. Voor de middag tot aan het aanrecht toe ben ik klaar. Na de middag pluk ik de laatste bonen af. Ook heb ik nog een brief gekregen van Nico en Truus, het is met Nico al net zo als met Joop, het schrijven laten ze aan hun vrou wen over maar die hebben ook wel meer tijd om te schrijven. Het was een mooie brief en ze zijn al druk aan het schoonma ken en als de kist komt gaan ze over. 26 Augustus. Nico en Truus zitten op zichzelf na 4 weken bij Joop en Annie te zijn geweest, gelukkig dat ze zo gauw iets gevonden hebben. Vandaag de kamer een goeie beurt geven, ik heb de vloer door geschuierd met azijn en water. Morgen de rest, een brief geschreven naar Nico en Truus en tevens Joop en Annie. Afie belt me nog op dat ze niet komen met de ker mis. Maar gaan naar Zandvoort, ze heb ben daar een caravan. Deze maand nog en komen misschien over veertien dagen. Ik blijf toch maar thuis,want ik ben stijf en het zal misschien wel een koudje zijn dus maar voorzichtig. 28 Augustus. Zondagmorgen, vandaag 26 jaar geleden dat onze lieve Vader is gestorven. Om 9 uur een mis voor pa en overleden familie. Ik rij met Buur Stoop mee naar de kerk, dan eten wij brood en maak de soep klaar en gaan naar Jan en Corrie koffiedrinken. Na de middag doet de fanfare zijn rondgang voor de kas van de handbal, bij ons komen ze niet aan. Na het eten op tukkie en dan naar Marie. ’s Avonds raken Piet en Marie op visite. Gerard en ik blijven bij hun oppassen en wat scrabbelen. Om 12 uur komen ze thuis en ongeveer half 1 zijn wij thuis, het wordt al wat.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 41