40 De familie Borst op bezoek bij de Zusters van Liefde. Vlnr: Gerrit Borst, Jantje van Baar-Borst, zuster Afra, zuster Gedula of Trien Borst, Geertje Zutt-Borst, Marie Schouten-Borst. Zuster Afra of Jansje Kuijs was een eerwaarde tante van Piet Kuijs. 13 Juli. Nico en Truus vertellen dat Nelly, de oudste dochter van Marie en Piet, een ongeluk heeft gekregen. Ze is tegen een stilstaande auto op gereden en ze ligt met een lichte hersenschudding, een paar gebroken tanden en een gebro ken neus, maar ze is er toch nog goed afgekomen. Pappa en mamma, die op vakantie zijn, mochten het niet weten, zei ze. Wat maar goed is want anders kwa men ze misschien terug en dat hoeft niet, ze kunnen er toch niks aan doen. Nelly is al veel beter als gister gelukkig. Ik hoop dat voor de rest de vacanties goed mogen verlopen. Cor en Afie zijn ondertussen ook al gegaan, mogen ze na een prettige vacantie weer gezond en wel terugkomen. Maar niet teveel om denken, dan heb je nu al armoed, dat is vroeg genoeg als het er is. Nog een dag of tien dan gaan Nico en Truus vertrekken, moge God hen zegenen in hun nieuwe toekomst. Ik heb een mooie foto van Nico en Truus met de kinderen gekregen. 20 Juli. Vandaag allereerst bessen afwas sen en koken, dus mooi gauw klaar. Nico en Truus zullen te gast komen en ja hoor, half elf arriveren ze. Wij hebben een ge zellig dagje samen en gaan na koppiestijd naar Corrie om een kopje, maar eerst hel pen Nico en Truus me om het ledikant te verplaatsen. Het oude gaat naar Jan, Nico doet het bed en de kussens in de auto en wij brengen het meteen weg. Gerard neemt de spiraal mee als hij na het eten weer naar Jan gaat. Het ruimt lekker op, om ruim half acht komen Piet en Marie en Leo en Nin thuis van vacantie. 23 Juli. Nico heeft zijn auto schoon gemaakt en hem keurig afgeleverd aan Gerard. Vandaag is het heel mooi weer. Nin, Leo en Marjoleine zijn bij ons en Nin helpt me afwassen. Ik werk weinig, volgende week beter zal ik maar zeggen, Nico en Truus zijn er nu nog. Ome Jan en tante Marie, haar zwager Jan Schouten en haar zus Marie, zijn wel goed en wel overgekomen in Canada anders hadden wij wel iets gehoord. Hopelijk gaat het maandag ook zo. Het wordt kort dag voor Nico en Truus, vanavond komen ze hier op afscheid. Je moet er maar niet aan den ken dat je ze misschien nooit meer zult zien, eenmaal komt toch die tijd. Ik hoop dat Gods zegen hen begeleiden moge en dat ze zullen vinden wat ze hopen te be reiken. Het is een mooie avond geweest. 25 Juli. Vandaag gaan Nico en Truus ons verlaten om te emigreren naar Canada. Wat een stap, ik hoop dat ze er nimmer berouw van krijgen. Het is een afscheid voor wie weet hoe lang. Ze gaan met de auto van Cor Dekker, de vader van Truus. Haar broers, Jan, Cor en Dré zullen meegaan. De kinderen van Nico en Truus hebben er helemaal geen erg in en vinden het mooi. Moge het zo blijven, ik hoop dat ze het goed met elkaar kunnen vinden en het is te wensen dat ze gauw een eigen huis mogen vinden dat naar hun zin is. Marie is met haar dochter Marja naar de stad gegaan, ik hoop dat ze nog even aankomen en dat doen ze dan ook. Wij drinken samen iets fris en om ruim half zes gaan ze naar huis. Hoe zullen Nico en Truus met de kinderen het maken, zou Jeroentje mazelen hebben? 26 Juli. Vrij goed geslapen vannacht en vanmorgen op tijd opgestaan, de radio aan om het nieuws te horen. Goddank geen bijzonderheid, Nico en Truus zijn nu waarschijnlijk wel bij Joop en Annie. Hoe zou Jeroentje het maken, hopelijk goed als hij de mazelen onder de leden heeft, dat hij er toch maar geen nadelige gevolgen van heeft. Ik ga aan de was, na de middag op tijd klaar en alle kleren zijn droog. Als ik aan het invochten ben komt tante Jans, de vrouw van broer Gert, en drinken samen een kopje thee, als ze weggaat ga ik de kleren vouwen en begin aan het platte goed te strijken. Ik ben net bezig als Gerda komt, ze blijft broodeten en ’s avonds komt ook, haar vriend, Wil. Eerst even T.V kijken en nog een poosje klaverjassen. Elf uur naar bed.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 40