NIEUWS VAN VROEGER Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan 3 De eerste helft van 1964. Landelijke nieuws was in april de commotie rond het huwelijk van prinses Irene met Carel Hugo van Bourbon-Parma. In deze rubriek leest u het Waarlands nieuws uit die periode. Wij hebben een keuze gemaakt uit het Noordhollands Dagblad van Alkmaar en Omgeving en daarbij zo nodig in cursief een aanvulling geplaatst. Zuster Wulfrana bracht een bezoek aan haar zieke moeder Agatha Manshanden, die op 5 september 1949 te Waarland overleed. 15 januari 1964 Het café De Posthoorn, dat bij velen grote bekendheid geniet, krijgt met ingang van vrijdag een nieuwe eigenaar. De heer W. Jonker heeft de zaak overgedragen aan de heer C.L. Valk uit Zijdewind en deze wordt dan de vierde kastelein van De Posthoorn. 16 januari Na twaalfjaar in Indonesië werkzaam te zijn geweest, is zuster Wulfrana, wier wereldse naam Catharina Elisabeth Smit is, voor een vakantie van drie maanden in ons land en in het bijzonder in haar geboorteplaats Waarland teruggekeerd. In Maria Mater te ’t Veld overleed op 31 december 1963 na een kortstondig ziekbed Dirk Bakker, weduwnaar van Cornelia Bleeker, in de leeftijd van 73 jaar. Rozenkransbidden des avonds om 8 uur aan de Andries Dekkerweg 13. 22 januari Maandagmiddag zijn op de ringvaart bij De Weel schaatswedstrijden gehouden voor de leerlingen van de St. Janschool. De uitslagen zijn klas 2 meisjes: 1. Marga Hoek, jongens: 1. Gert Bruin. Klas 3 meisjes: 1. Liesbeth Pater, jongens: 1. Ad Houtenbos. Klas 4 meisjes: 1. Bea Bos, jongens: 1. Piet Stoop. Klas 5 meisjes: 1. Lia Volkers, jongens: 1. Jac. v.d.Kroon. Klas 6 meisjes: 1.Tinie Knijn, jongens: 1. Jac. Blijlevens. Trien Smit werd op 6 december 1910 in Waarland geboren. Ze was de jongste van negen kinderen. Haar ouders Piet Smit en Agatha Manshanden woonden toen aan de Veluweweg (nu staat daar de woning van de fam. Kaarsemaker, nummer 37a). Op 19-jarige leeftijd ging ze naar het klooster van de zusters augustinessen in Delft. Na haar professie in 1935 kreeg ze de kloosternaam Wulfrana en ging ze werken als operatiezuster in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam. Tijdens de Tweede Wereldoorlog maakte ze daar het bombardement mee. In januari 1952 vertrok ze naar Borneo met als op dracht een ziekenhuis en een school te laten bouwen. Na die tijd ging ze naar Java en werd daar directrice van een ziekenhuis. Door haar werk heeft ze de congregatie in Indonesië tot grote bloei gebracht. Na de missie keerde ze terug naar het moederhuis in Heemstede, waar ze op 24 februari 1992 overleed. Dinsdag zijn de laatste rakkers van het St. Wulframgilde, die deel uitmaken van de groep van Annie en Lia Dekker, geïn stalleerd. Na de plechtigheden in de kerk zegende aalmoezenier A.J. de Beer in het parochiehuis de insignes. De geïnstal leerde rakkers zijn: Hans Zutt Azn., Mon Houtenbos, Siem Groot, Wim Zwager man, Ad Bruin Klz., Adrie Bruin Klz., Piet Stoop Jzn., Adrie Bruin Jzn., Jos Broersen en Mats Bakker.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 3