t Mook, 6 januari 2014. Bron: Archief Kruisheren. 38 Foto op zijn Duitse rijbewijs 1976. Bron: Archief Kruisheren. Tot in zijn laatste jaren is hij erin ge slaagd parochiële zielzorg te blijven doen. In plaatsen als Bocholt, Krumbach, Schwangau en Rudersdorf. Pater Rein Vaanhold, zijn provinciaal en ruim dertig jaar jonger, zocht hem daar op. Zijn pad liep al, hij zat al in Duitsland, ik liet hem zijn gang gaan. Liever laat ik mij leiden door de beleving van de mensen dan dat ik zeg wat ze moeten doen. Ik ben vaak bij hem geweest en dat waardeerde hij. Egmond-Binnen Op 13 maart 1979 betrok Wester een wo ning in het bejaardentehuis Heegemunde in Egmond-Binnen. Hij was terug in zijn streek van herkomst en weer dicht bij zijn familie. In Egmond aan Zee bijvoorbeeld woonde zijn zuster Jo Bout -Wester. Hij moet zich bij zijn terugkeer al ziek heb ben gevoeld. Twee maanden later werd hij met leverkanker opgenomen in het St. Elisabethziekenhuis te Alkmaar. Na een maand is hij teruggekeerd naar Heegemunde. Hij stierf op 7 juli 1979. Bijna vijftig jaar is hij priester geweest. De gezongen uitvaartdienst was op woensdag 11 juli in de parochiekerk St. Adelbert in Egmond-Binnen. Aansluitend vond de begrafenis plaats in Ridderkerk, waar meer confraters begraven liggen. Met dank aan: Alie Jansen-Wester, Teun Jansen, pater Rein Vaanhold O. S. C. Geraadpleegde bronnen, voor zover in de tekst of bij de foto’s niet genoemd: - Erfgoedcentrum Nederlands Kloosterleven. - Archieven Kruisheren in St. Agatha. - Regionaal Archief Alkmaar. - Toendertoid 21 en Waarland van Toen, deel 2. - W. J. F. Bos O. S. C. Uden en zijn college 1886-1936. - Honderd jaar Udens College, 1986. - R. Janssen O. S. C, Oord van helder licht, 2010. GERARDUS WESTER Kruisheer bodem. Dat werd in de koffer ruimte gedeponeerd en door de hitte van de dag tot een keiharde substantie die sec aan de Beu- kendalers als heerlijkheid werd aangeboden. Deze Westerse versnapering werd in Rotterdam betiteld als Bundeskuchen. Gerrit Wester was een gezellige man, wat ook uit andere anek dotes blijkt. Velen zullen zich de Westerse coctail herinneren: alle overgebleven staartjes drank als sherry, jenever, cognac, vermout etc. bij elkaar mixen en opnieuw presenteren:’Mijn jongen, ze drinken ’t toch wel. Zijn caprio len als medicijnman zijn spreek woordelijk: één en hetzelfde artsenij diende voor de zweetvoeten van de een, terwijl een ander er deugd bij vond voor zijn darmstoornissen en nummer drie met hetzelfde geneesmiddel zijn aangezichts- puisten zag verdwijnen. (Uit: Bulletin, 1979). Egmond-Binnen, 7 juli 1979 Bejaardentehuis ’’Heegemunde” De overledene ligt opgebaard in de aula van het bejaardentehuis ’’Hee gemunde” te Egmond-Binnen. Na een vruchtbaar priesterleven overleed heden, rustig en dankbaar voor alles wat hij in zijn leven tot zijn gouden priesterjaar mocht werken en volbrengen De gezongen Uitvaartdienst zal plaatsvinden in de kerk van St. Adelbert te Egmond-Binnen woensdag 11 juli a.s., ’s morgens om 10.30 uur. Wij leggen hem te ruste op het kerkhof te Ridderkerk om pl.m. 13.30 uur. Namens de familie: Mevr. J. Bout-Wester Namens de orde van het H. Kruis R. Vaanhold, provinciaal Geboren 9 november 1902 te Oude Niedorp. Geprofest in de orde van het H. Kruis 28 augustus 1924. Priester gewijd 15 maart 1930. Na een kort maar gelukkig verblijf in het bejaardentehuis ’’Heegemunde” overleden op 7 juli 1979 te Egmond-Binnen. Correspondentie-adres Mevrouw J. Bout-Wester, P. Schotsmanstraat 9, Egmond aan Zee Wij bidden voor zijn zielerust dinsdag 10 juli, ’s avonds om 19.15 uur in de parochiekerk St. Adeibert te Egmond-Binnen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 38