Woord vooraf Wij ontvingen van N. Slagter, voorzitter. 2 Op Toendertoid 43 zijn verschillende reacties binnengekomen. We kregen complimenten over de verscheidenheid van de artikelen en over de vormgeving van ons blad. Op het artikel over de Westkade reageerde Piet Zutt Jbz.: M’n opa Han Zutt was zo arm dat hij de begrafenis van z’n vrouw niet kon betalen. De kist moest van pastoor Vollering in het portaal staan en mocht niet de kerk in. Verder vertelde Gerard Zutt Jz.: Ik woonde bij de Hogebrug en wanneer ik ’s morgens naar school liep, zag ik Jannek Ruiter. Ze bracht al kloetend in een puntschuitje de melk van haar huis in de Schaapskuil naar de overkant van het kanaal. In deze Toendertoid staat op pagina 14 een foto van de Sint Jansknapen. De drie leiders zijn genoemd, maar van de namen van de jongens hebben we er slechts een paar weten te achterhalen. Hopelijk kunt u ons helpen? Alle gevers hartelijk dank. Heeft u materiaal dat u aan onze stichting wilt geven? Neem dan contact op met Els Bruin-Danenberg, tel. 0226-421981 of elsbrda@hetnet.nl - J. Dekker Gzn.: gegevens Woudmeer. - Dorpsraad Waarland: notulen. - H.B. Jaspers: dvd en kaart van de Waarlands- en Slootgaardpolder van vóór de verkaveling. - J. Zutt Azn.: gegevens Waterschap Waarland. Van verschillende leden hebben we digitaal foto’s ontvangen. Hun namen zijn genoemd bij de artikelen. Verder krijgen we ook krantenknipsels. We nemen ze in ontvangst en maken een selectie wat we willen houden. In deze Toendertoid een korter woordje vooraf dan anders want het is deze keer een extra dikke aflevering geworden. Dus met meer bladzijden dan gewoonlijk. In 1955 is het oudste huisje van Waarland onbewoonbaar verklaard. Daarna is het gebruikt als opslagruimte. In het najaar van 2013 ging de slopershamer erin. De karakteristieke regenput was nog een korte tijd het enige restant. Een goed teken want het geeft aan dat er nog steeds heel veel te vertellen is over de gebeurtenissen in het Waarland van vroeger. Maar ook in deze tijd gaan de veranderingen in ons dorp gewoon door. Een mooi voorbeeld hiervan is de Hogebrugweg. De entree van Waarland is hier in een paar jaar tijd compleet veranderd. Waar eerst een boomgaard was, staan nu mooie woonhuizen en heeft het koelhuis van de familie Doodeman plaats gemaakt voor een prachtig herenhuis. En in de bocht naar de Veluweweg, waar het oudste huisje van Waarland stond, is nu een open plek. Ook daar zal weer een nieuwe invulling komen. De najaarsmiddag is op zaterdag 25 oktober in het Waarlands Dorpshuis en begint om 14.00 uur. Met dit nieuwe nummer denken wij dat er weer een interessant en gevarieerd magazine ontstaan is. Mocht u opmerkingen hebben dan horen we die graag. Ik wens u veel leesplezier bij deze Toendertoid. ■f ’1 K - ti*’!

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 2