Uit het verleden maar niet vergeten X 4| Heeft u een aanvulling, opmerking of een geschikte foto voor deze rubriek, laat ons dit dan weten. Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan. 15 Voor deze rubriek ontvingen we van Jan Zutt Azn. een foto van een televisie-quiz. Arie Groen Szn. was één van de deelnemers en hij wist waarom Waarland hiervoor uitgenodigd was. Bovendien vertelde hij enkele bijzonderheden over deze gebeurtenis. Jaren geleden presenteerde Gerard van den Berg voor de NCRV het tv-programma: Zo vader, Zo zoon. Hij wilde iets nieuws en bedacht de quiz: Waar of Niet waar. Hij ging op zoek naar deelnemers uit plaatsen of dorpen die daar iets mee te maken hadden. Zo kwam hij terecht in ’Waar ’land en Kolder ’veen. In de zomer van 1971 belde hij naar het toenmalige gemeentehuis in Dirkshorn en vroeg of er iemand bekend was met Waarland. Arie Groen werkte daar toen en Van den Berg vroeg hem of hij daaraan mee wilde werken. Daar was Arie wel voor te porren. In overleg met Dirk Pater, in die tijd wethouder, werd een tiental mensen van verschillende leeftijd uitgenodigd voor een avond in het Waarlands Dorpshuis. Op die bijeenkomst was Gerard van den Berg ook aanwezig en alle kandidaat-deelnemers wer den onderworpen aan een test. Op het eind van de avond werden drie kandidaten uitgekozen: Arie Zutt, Riet Volkers Dekker en Arie Groen.Waarom juist deze mensen? Gerard vertelde: Bij het binnenkomen zie ik al wie het wordt. Op de dag van de opname, in september 1971, moesten ze om tien uur in Hilversum zijn. Er mochten 25 mensen uit Waarland mee. De opnamen in de studio begonnen vier uur later. De plaatsen werden aangewezen, de lichten gecon troleerd en de proef- opnamen gemaakt en toen was het zover. Om de beurt kregen ze een vraag, waarop ze moes ten beoordelen: Waar of niet waar. Er was een panel van bekende Nederlanders, die hen eventueel kon helpen bij het geven van het goede antwoord. Helaas verloor Waarland met zeven tegen vijf. Na afloop was er een drankje en een hapje in het Waarlands Dorps huis. De deelnemers waren een ervaring rijker. Voor het eerst in een tv-studio, voor het eerst mogen deelne men aan een quiz en op 15 oktober thuis genie ten van de uitzending. agL FOp Onderste rij: Arie Zutt, Riet Volkers-Dekker, Arie Groen. 2e rij: Gert Stam, Sjaan Stam-Dekker, Bets Volkers-Dekker, Riet Zutt-Berkhout, Joop Zutt. 3e rij: Coen Bakker, Jeannette Bakker-Riemslag, Dirk Pater, Geertje Pater-Bruin, Emma Zutt-Bruin. 4e rij: Jan Zutt, Gert Volkers, Bep Dekker-Keesom, Piet Dekker, Nico Zutt. 5e rij: Hans van Duin, Tiny van Duin-Jak, Annie Groen-Blankendaal, Bet Groen-Groen, Simon Groen. 6e rij: Cees Schrama, Mies Schrama-Berkhout, Geertje Zutt-Busker, Alie Burger-Tesselaar, Maarten Burger

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 15