Waarland, 28 december 2013. 14 St. Jansknapen op het schoolplein. Met de leidsters Guurt Bakker (links), Door Roozendaal (midden) en Nel Bruin (rechts). Wie herkent deze jongens? Jan Zutt beschrijft zo’n dag: er waren dan allemaal jongens die bezig waren met wedstrijden in verspringen, hardlopen, evenwicht bewaren, touwtrekken en dat soort sporten. Na afloop verkleedden we ons allemaal als Indiaan, onder de rode strepen. Geen punt, we gingen met zijn allen naar het kanaal om ons schoon te maken. Op dezelfde locatie werd ook een keer een kampdag gehouden met alles erop en eraan zoals vuurtjes maken en je eten bereiden. Een groot feest voor het hele dorp en een hoogtepunt voor de jeugd. Dan was er nog het kamperen buiten het dorp. Een herinnering van Nel Boekel-Bruin: Dat was heel mooi. Het was altijd in Castricum bij een boer. In een lege stal kampeerden we dan. Je moest wel goed weer hebben. Het vond plaats in augustus, in de schoolvakantie. Vijf dagen, van maandag tot zaterdag, er zat nooit een zondag in. Met Hannes Blauw gingen we er met paard en wagen naar toe. Want fietsen hadden kinderen in die tijd niet. Een terugblik Mevrouw Boekel kijkt met plezier terug op haar jaren bij de St. Jansknapen: De leiding van de St. Michielsknapen en St. Jansknapen had regelmatig overleg. Dan kwamen de leidsterraad en herau- tenraad bij elkaar. Ik heb nog een mooie herinnering aan Beverwijk want dat was staat. Naast de sport was er ook een of ficiële handeling: zondag na de spelen op het voetbalveld uitreiking van de gele koorden. Tot slot Dit is het tweede artikel over de jeugdbeweging in ons dorp. Volgende keer gaat het over de opbouw van de Jeugdbeweging na de oorlog. Komt er een herstart na het eerste succes van voor de oorlog en wie gaan dat doen? heel gezellig. Om de twee maanden gin gen wij er op de fiets naar toe om daar met meer parochies af te spreken hoe verder te gaan. Het was belangrijk om daar naar toe te gaan. We hadden ook wel contact met Langedijk. Bij een gezellige avond werden die uitgenodigd. De leidsters konden het ook met elkaar goed vinden. Dat blijkt uit de aanteke ning: Op woensdag na de Congregatie is er een wandeling van de leidsters over de kanaalbrug, langs de nieuwe weg over Zijdewind en De Weel terug en zon dagmiddag met de leidsters naar Schoorl. En verder voegt ze hieraan toe: Het leek allemaal wel te lukken en alles kon. Ik trouwde in 1942 en toen kwamen alle St. Jansknapen op de receptie. Jan Zutt besluit met de woorden: Het was een hele mooie tijd waarin veel goede dingen gebeurden. Geraadpleegde bron: De Parochie van de H. Wulfram (1981), Arie Groen. Met dank aan: Nel Boekel-Bruin, Gerard Zutt en Jan Zutt Klzn. 1 jkukcpsI IjJIDC'/mI IA AH DCZljHHB s‘.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 14