11 Leiders van de St. Jansknapen. Vlnr: Herman Stam, Joop Zutt, kapelaan Vriesekoop, Piet Noordstrand, Coen Hoogeboom. Hoogmis installatie van de St. Jans en Michielsknapen. Deze installaties waren niet alleen op kerkelijke feesten maar meer keren per jaar: Zondag na de Hoogmis de installatie van de leidsters en ’s middags om twee uur lof en installatie van de St. Jansknapen. Als er een neomist, een pas gewijde De brief Kapelaan Th. van der Heijden was van 28 augustus 1938 tot 30 december 1939 in Waarland gestationeerd. Toen hij overgeplaatst werd, vond iedereen dat enorm jammer. Zeker de leidsters van de St. Jansknapen die het zo goed konden vinden met hun eerste aalmoezenier en zijn inzet voor de jeugd. In het logboek van Marie Zutt staat een met potlood geschreven brief aan de vertrokken kapelaan, waarschijnlijk de kladversie. priester, ingehaald werd, dan liep het hele verenigingsleven mee in de stoet, dus ook de jeugdbeweging. Op een Priesterfeest waren ze eveneens present. De jubilaris werd dan ingehaald vanaf de Hooge Brug. Gerard Zutt vertelt over de optochten in het kerkgebouw: Met Christus Koning en op Hemelvaartsdag waren er processies in de kerk en dan moesten we meelopen. Ik kon kiezen want ik was ook misdienaar. En Marie Zutt noteerde: Met het veertigurengebed lopen de leidsters en herauten, de voorposten en aanvoerder, de schildknapen en vlaggewachten mee in de processie. Daarnaast gingen de St. Jansknapen tijdens dit veertigurengebed in groepjes een half uurtje naar de kerk. Marie Zutt Leidster Marie Zutt hield een geel notitie boekje bij. Op het eerste blad noteerde ze de naam van haar groep: Het witte vendel van de St. Jansknapen. Met potlood, wat in de loop van de jaren wat vervaagd is, en soms met inkt, schreef ze van alles op. Zo staat er dat er drie groepen waren. Eerwaarde Kapelaan, Eindelijk dan toch nog een brief van de leidsters. Ja kapelaan, u dacht misschien wel dat we U vergeten maar dat is lang niet zo hoor. We vergeten onze (ouwe) kapelaan niet meer, ’t Plan was eigenlijk om direct na de uitvoering van ’t Priesterfeest te schrijven maar er leek wel nooit geen tijd voor, ’t Gaat nu met de St. Jansknapen goed hoor. We doen allemaal ons best om het voor de jongens mooi te maken. De uitvoering is best gegaan. Weet U wat we jammer vonden, dat Guurts voorgevoel niet uitkwam, die zei aldoor ik heb net zo’n voorgevoel dat Kapelaan Van der Heijden vanavond komt. We zijn donderdag j.l. naar ’t Buurtschap geweest in Langedijk. Daar hebben we afgesproken om iedere maand buurtschap te houden. ’t Is toch altijd mooi, wat de een niet weet, weet de ander weer. En we oefenen ons daar in van alles, zingen, spelletjes, stoere jongens, seinen enz. Ja, ja, kapelaan, ’t loopt druk deze tijd. We hebben van de week weer districtskring voor leidsters in Alkmaar, en dan ’t kringuur en de leidsterraad en, niet te vergeten, de grote schoonmaak. Met Pinksterfeest hebben we weer spelen en Pinkstervuur op ’t voetbalveld. We zijn zondag allen naar Warmenhuizen geweest, naar de oudermiddag gegeven door St. Jansknapen. ’t Was heel leuk, vooral de zelf gemaakte kinderoperette Droomland. Nu kapelaan, veel nieuws is er anders niet. Nu eindig ik met de hartelijke groeten van uw dankbare leidsters, Guurtje, Jans, Nel en Marie.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2014 | | pagina 11