Uit het verleden maar niet vergeten 1^25 Heeft u een aanvulling, opmerking of een geschikte foto voor deze rubriek, laat ons dit dan weten. Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan. 6 Deze foto is van het eerste elftal. Seizoen 1965-1966. Van links naar rechts. Achter: Piet Mol (begeleider), Nel Bruin Jnd., Ria Stoop, Corrie Bakker, Vera Bruin Jnd, Marian Masteling. Voor: Nelleke Dekker, Marian Lantman, Ineke Jaspers, Nel Mol-Groen, Alie Stoop, Tinie Bruin. Voor deze Toendertoid hebben we ook weer van een van onze lezers een foto gekregen. Terug naar juni 1950. Na een periode van voorbereiding was het dan zo ver. Er werd in het café van de Wed. G. Stoop een bijeenkomst georganiseerd om te komen tot de oprichting van een r.-k. handbalvereniging voor dames. En met succes, want zo ongeveer 60 dames en meisjes gaven zich op als lid. Dit was ruim voldoende om met twee senioren- en twee juniorenelftallen competitie te gaan spelen. In het Noordhollandsch Dagblad van medio september van dat jaar staat: Con Zelo zal dit eerste jaar door de zure appel heen moeten bijten. Maar toch Waarlandse meisjes kop op! De handbalsters speelden op het voetbalveld en dat gebeurde nadat de voetballers hun wedstrijden voor die dag hadden afgewerkt. Het was een verre van ideale situatie. Tot zover een kort stukje geschiedenis over het eerste jaar dameshandbal in Waarland. Zo’n vijftien jaar na de oprichting is deze foto genomen is. Toen werd er bij Con Zelo nog altijd op het voetbalveld gespeeld. k 'j J

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 6