NIEUWS VAN VROEGER 'tr Jan Houtenbos en Piet Kleverlaan 3 De tweede helft van 1963. Wereldnieuws was dat op 22 november de Amerikaanse president John F. Kennedy werd vermoord. In deze rubriek leest u het Waarlands nieuws uit die periode. Er is een keuze gemaakt uit het Noordhollands Dagblad Alkmaar en Omgeving met daarbij zonodig in cursief een aanvulling. Foto van de familie Droog-van Egmond, genomen in 1960. Vlnr boven: Vroon, Agaath, Marian, Carla, Gré. Midden: Piet. Voor: Dick, vader Cor, Kees, moeder Corrie, Bea. 5 juli Een hond wekte de bewoners Door een nog onopgehelderde oorzaak brak er woensdagnacht rond 2 uur brand uit in de kapitale boerderij van de heer Jan Ros in de Slootgaard, eigendom van de zuurkoolfabriek Fa. Peter Verburg te Langedijk. De bewoners hebben het leven te danken aan hun hond. Was het dier niet door de open staldeur naar binnen gegaan en gaan blaffen, dan zouden allen zonder twijfel in de vlammen zijn omgekomen. In afwachting van de brandweer uit Dirkshorn werd zoveel mogelijk huisraad in de naastgelegen schuur ondergebracht. De gearriveerde brandweer probeerde met vier stralen de brand onder controle te krijgen. Wat gedeeltelijk lukte, want ook de overoude vierkantsbalken vatten vlam. De brand naderde angstwekkend tot het woongedeelte van de familie Jaap Bakker. 11 juli Voor het R.K. MULO-examen in Het Gulden Vlies te Alkmaar zijn geslaagd: G.A.M. Kuijs en J.A. Bekker. 12 juli De meisjes van het katholiek meisjesgilde St. Bernadette gaan dit jaar op kamp naar Schoorl en Egmond aan de Hoef. Naar Schoorl gaan: van 1 tot 5 aug. de groep van Diny Bruin en Ria Zutt, van 5 tot Tegen 5 uur kon worden ingerukt. De ravage in de woning van de familie Ros en in de schuur was ontstellend groot, vooral door de enorme waterschade. In 1648, meer dan 50 jaar na de drooglegging van de Slootgert, werd aan de noordzijde van de polder een ’huijsmanswoning gebouwd. Deze kreeg de naam Pax Optima Rerum:Vrede is het hoogste goed. Omstreeks 1830 werd naast de stolp een schuur gebouwd. Honderd jaar later heeft C. Dam uit Dirkshorn de schuur tot stolp verbouwd en beide boerderijen met elkaar verbonden. Ten tijde van de brand woonde in het oudste, linker gedeelte de familie Ros en rechts de familie Bakker. Na de brand in 1963 werd de boerderij herbouwd. Op 18 september 1972 sloeg het noodlot opnieuw toe. Door hooibroei stond de boerderij binnen korte tijd in lichterlaaie. Er was toen geen redden meer aan. Voor de familie Ros werd een houten noodwoning neergezet en een jaar later een bungalow met een doorloopstal. (Slootgaardweg 24). Aankondiging Op zondag 28 juli hopen onze lieve ouders C.Th. Droog en C. Droog-van Egmond, wonende aan de Waarlandsweg 7, de dag te her denken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen. VB W 11 r 7»

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 3