36 het grootste geloof heeft van hen allen en dat zal haar zeker de kracht geven om dit alles te aanvaarden. Vanavond gaan wij naar Buurman Stoop, nog verjaardagsfeest vieren, het is er gezellig. Ook oude Jan Bruin verjaart, vandaag en is 88 jaar geworden, wat een leeftijd. 18 mei. Eerst gauw aan het werk, ik moet nog strijken waar ik dan ook om tien uur mee begin. Arnold Lantman komt ondertussen te rondvragen en ik heb eerst de rok en de jurken gestreken, het is mooi dat Marie ze pasklaar heeft gemaakt, er blijft niet veel liggen. Als het middag is moet ik naar Marie Witte, de vrouw van Piet Doodeman aan de Veluweweg 33. We hebben een gezellige middag, om even over 6 thuis. Gerard is niet lekker en heeft maagkramp en gaat eerst een poosje naar bed. Ik naar de H. Mis, het is de laatste Kruisdag en bidden voor de vruchten der aarde, daarna even broodeten en de rest strijken, opvouwen en alles opbergen. Wij gaan half elf naar bed, Gerard is weer beter. 23 mei. Vandaag Pa’s verjaardag, niet naar de kerk want er is erg veel wind. Het is erg ruw. Ik dacht misschien vanavond maar daar is niets van gekomen, want we gaan om 4 uur met Piet en Marie mee naar Alkmaar. Allebei, Piet en Gerard, moeten een nieuw pak. Wij gaan naar Bruggeman en slagen. Gerard was al gauw klaar en Piet slaagde ook. Ze hebben allebei een grijs pak, maar heel verschillend. Piet zijn pak is met een streepje en heel wat lichter als Gerard zijn pak. Die heeft z’n vette huid en dan zijn ze direct vunzig. Gerard heeft een lichte ruit erin. Ze gaan heel tevreden naar huis. 9 juni. Vandaag Sacramentsdag en ga met dit mooie weer naar de Kerk, er is maar weinig volk. Daarna veeg ik de straat en hark de perkjes even door. Na de middag brei ik die eene mouw klaar van Gerard en lees wat. ’s Avonds belt Truus me op, ze hebben de zaak verkocht aan een jong stel die 29 juni trouwen, dus toch gaat het door. Truus was bij Jan Klaver die haar gehaald had en die heeft alvast hun kampeerbenodigdheden gekocht en zei: volgend jaar kom ik op vakantie bij jullie. Ik bel Marie even op en vertel het grote nieuws, als ze het maar goed met elkaar kunnen vinden daar in Canada. 15 juni. Vanmorgen vroeg opstaan om goed zes uur, wassen, aankleden, brood klaarmaken, nog wat aardbeien afwassen, wat eten, bed opmaken en de boel even aan kant. Klaas Smit en Naadje komen nog even hier, maar al heel gauw komt de bus en gaan wij op reis over Warmenhuizen, Schoorl, Egmond, Bakkum, Beverwijk, Heemskerk, door de Velsertunnel naar Bloemendaal waar wij koffie en brood krijgen. Tante Jansie, weduwe van Arie Agenant en woonde aan de Veluweweg 30, is niet in orde en raakt met een taxi weer naar huis, jammer voor haar, ze heeft anders ook niet veel. Wij gaan de kust langs naar Avifauna en hebben een mooie dag. Wij zijn zeven uur in Waarland en de fanfare haalt ons in. Nog koffie en koek en dan na een geslaagde dag naar huis. 26 juni. Zondag naar de Hoogmis met de Buren. Het is somber weer maar het is droog gelukkig. Jan en Corrie komen om de koffie, ze zijn er nog maar net dan komen Cor en Afie ook met Cecilia en Leonieke. José en Marianne zijn met een vriendinnetje mee naar een eilandje in de Wijde Wormer. Nico en Truus zijn ook in Waarland, bij Cor Dekker en Agie Veldman, de ouders van Truus, gearriveerd. Om een uur of vier komen Piet en Marie en even daarna ook Nico en Truus. Wij zitten gezellig samen en de emigratie wordt druk besproken, hoogstwaarschijnlijk gaan Nico en Truus de 25e juli weg, ze hebben tenminste voorlopig op die datum geboekt. Wat zal het vreemd zijn ze niet meer te zien, misschien wel nooit meer.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 36