35 Deze foto van de familie Kuijs-Zutt is genomen in 1961. Vlnr boven: Gerda, Nelly. Midden: Marja, vader Piet, Jan, Bert. Voor: Erna, moeder Marie. naar de Hoogmis, het is tjokvol maar wij zijn goed op tijd en zitten gewoon op onze plaats. Er is mooi gezongen met het dameskoor samen, om kwart over tien thuis en eerst broodeten, soep opzetten want aanstonds worden wij bij Jan verwacht om een kopje. Daarna naar huis, eerst eten, afwassen en op tukkie, ik lig net als Afie belt dat ze van plan zijn te komen, het zal ongeveer vijf uur worden, dus wij kunnen eerst nog naar het lof. Afie en Cor komen om ruim vijf uur en wij hebben het gezellig samen. Hun kinderen Marianne en José gaan algauw naar de kinderen van Jan. Ze eten bij ons en gaan naar bed. Wij kijken wat T.V. en later komt Nelly, dochter van Marie en Piet, nog even. Laat naar bed. 18 april. Vandaag weer schoonmaken geblazen, ik doe eerst de slaapkamers en de kamer dan is dat tenminste netjes. Wij beginnen aan de aanrechtkastjes, het is net als de vorige week slecht weer, wij maken ze schoon en drogen ze met het straalkacheltje, voor de middag zijn de kasten en de laden schoon en er is al heel wat op zijn plaats. Na de middag begint Gerda, dochter van Marie en Piet, aan de meterkast en daarna het halletje, ik maak de ventilator schoon en de pedaalemmer en ga dan aan de luxaflex, dan begint het alvast te winnen voor morgen. Vanavond naar de Buren te kaarten, Jaap en ik verliezen vier keer alleen de laatste keer winnen we. 29 april. Het is mooi weer en ga gauw wat werken want ik wil naar de Kerk. Peter Spaans, van Waarddijk 12, wordt begraven, er is nogal wat belang- stelling en gaat allemaal netjes. Hij wordt gedragen door de leiders van het jongensgilde, bij het graf wordt nog gesproken door een onderwijzer waar hij op de vakschool zat en ook Mr. Eecen sprak een woord van dank voor zijn opgewektheid en spontaniteit onder zijn werk, wij missen een goede jongen en ijverig lid. 6 mei. Vandaag 1e vrijdag maar ik ben niet naar de Kerk geweest, er staat teveel wind om te fietsen, op een andere keer maar als het weer mooier is. Gerard is weer naar Jan Hoek te aardappel leggen, dus ik ben alleen, het is nu tien uur en de slaap en huiskamer zijn klaar. Vanmiddag na een brief geschreven te hebben naar Joop en Annie de brief posten en naar Marie kijken of Gerda mijn haar nog eens kan doen, eerst dacht ik van niet, maar Marie zegt het ken wel denk ik en het gaat gebeuren. Vanavond om de Bruidstranen naar Buur Kok, precies acht uur zijn we er, de bruid is er, bruidegom Piet is er niet, hij in hun huis, Jonkerstraat 28, aan het werk, behangen en verven doen ze zoveel mogelijk zelf. Het is er gezellig en het is al twintig over elf als wij opstappen en het is een harde wind maar droog. 9 mei. Oma is in Venlo. Nin gaat de was verzorgen en ik ga wat klusjes naaien, ook stop ik nog wat kousen. Na de afwas begint Mientje, de hulp, te strijken en Nin vouwt de kleren, nadien haalt Mientje Marjoleintje uit school. Nin zegt: zullen wij ook maar even gaan wandelen maar ik geef geen sjoegen, want Marie zal komen maar daar weet ze niets van. Het is dan mooier als de zaak wat aan kant is. Ze is heel blij en verwonderd Marie te zien en zegt: Oma wist je dat en wilde je daarom niet aan de wandel? Ze maakt gauw de zaak aan kant en hebben een leuke avond verder, wij gaan vlug naar bed want anders is Nin al jarig en dat is mooier morgen. 14 mei. Zaterdagmorgen stralend mooi weer en toch niet te warm om te werken, vandaag wordt de Bisschop van Den Bosch Monseigneur Beckers begraven. Het wordt uitgezonden door de T.V. Een indrukwekkende plechtigheid, ook zijn oude 84 jarige Moeder is er bij tegenwoordig, wat erg voor zo’n Moeder om dat te moeten meemaken. Maar haar kinderen getuigen van de grootheid van haar geloof en zeggen dat Moeder

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 35