Woord vooraf N. Slagter, voorzitter. 2 Op 17 december 2012 vergaderde de gemeenteraad van Harenkarspel voor het laatst en op het einde van dat jaar viel het gemeentelijke doek. Vanaf 1 januari 2013 is Harenkarspel, samen met Zijpe, opgegaan in de nieuwe gemeente Schagen. Voor ons Waarlanders betekent dat, dat we Schagenaren of Schagenezen geworden zijn. Dit is wel even wennen. Van oudsher waren we gewend aan Harenkarspel. En dat bleef ook zo toen in 1990 Sint Maarten en Warmenhuizen er bij kwamen. Er ligt nu een uitdaging voor de nieuwe gemeente. En de veranderingen houden niet op, want er zijn al weer gesprekken met Hollands Kroon, Den Helder en Texel over een bestuurlijke oriëntatie, een ander woord voor een volgende herindeling. Nou ja, we wachten maar af en wie weet komen ’t Veld en Waarland dan in één gemeente. Een zichtbare verandering door de her indeling zijn de nieuwe plaatsnaamborden bij de ingangen van ons dorp. Boven de naam is een grote foto van het zwembad geplaatst. Een goede keuze want we zijn trots op deze prachtige voorziening. Laten we hopen dat de borden in tact blijven. En dat het niet zo gaat als met het gemeentewapen boven de borden van Harenkarspel. Dat werd een geliefd verzamel object want regelmatig waren ze verdwenen en moesten de mannen van gemeentewerken uitrukken om ze te vervangen. Tot de gemeente het moede hoofd in de schoot legde en alleen de naamborden overbleven. De foto geeft ook aan dat het zwembad kan blijven bestaan en hopelijk niet alleen deze voorziening maar ook alle andere in het dorp zoals: sportclubs, hertenkamp, dorpshuis, bibliobus, noem maar op Voor de herindeling zeiden onze magistraten dat alles beter en goedkoper zou worden. Nu hebben alle verenigingen een brief gehad dat er miljoenen bezuinigd moeten worden. Hoe gaat dat uitpakken? Dan nog een huishoudelijke mededeling. Jarenlang konden we de contributie laag houden. Maar we constateren nu dat de afgelopen jaren de prijzen gestaag omhoog gegaan zijn en dat we ook graag willen investeren in een nog mooiere Toendertoid, zoals de nieuwe omslag en de kleurenpagina die er sinds de vorige afleveringen bij gekomen zijn. Daarom hebben we besloten om de contributie te verhogen naar 14, - per jaar. We hopen op uw begrip voor deze maatregel. Met deze nieuwe Toendertoid denken wij dat er weer een leuk en gevarieerd magazine ontstaan is. Mocht u opmerkingen hebben dan horen we die graag. Ik wens u veel leesplezier bij deze Toendertoid. I Het gemeentebord aan I de Schaapskuilweg. Waarland ZONE J Schogen Welkom

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 2