Waarland, 20 augustus 2013. 20 Siem Houtman, voorzitter vanaf2001. Vlnr: André Ruiter, Kees Ruiter, John van der Eng, André Groen Sz., Jan Houtman, Johan Zutt, Ad Bruin, Aris Groen, Siem Houtman, Gert Dekker, Jan Roozendaal, Piet Roozendaal, Adrie Klaver, Jan van Ham, Jan Agenant, Henk Dekker. Foto uit 1992. Sportief De vereniging heeft in haar bestaan de hengelsport proberen te combineren met sportieve gezelligheid. Op het eerste gezicht niet zo eenvoudig. Want niet iedereen wordt vrolijk als een ander wel wat vangt en hij of zij niet. Maar oefening baart kunst en wat geluk hoort er bij. Dat er niet altijd vis wordt gevangen blijkt uit het feit dat voorzitter Gert Dekker eens een eend aan de haak had geslagen, die later ongedeerd zijn weg weer kon vervol gen. Ook heeft hij eens een panty opge vist. Hij was teleurgesteld dat er niemand meer in zat. Dat is geen visserslatijn!! Dit is een verslag van een vereniging die kleiner van omvang is als in de beginjaren, maar nog springlevend is. Het huidige bestuur bestaat uit Siem Houtman, voorzitter, Jan Agenant, secretaris-penningmeester, en de leden Kees Ruiter en John van der Eng. De visclub maakt nu deel uit van Lange- dijk en Omstreken. Een andere constructie Tot 2004 was De Goede Vangst een zelf standige vereniging, die ingeschreven stond bij de Kamer van Koophandel en lid was van de federatie. Maar vanaf 2004 is dat niet meer zo; hoewel er qua acti viteiten niets veranderd is. Jan Agenant was, als bestuurslid en nog steeds zeer actief in de sportvisserij, betrokken bij deze wijziging: We noemen ons nu vis club in plaats van hengelsportvereniging. De reden hiervoor is dat we besloten om ons in 2004 aan te sluiten bij de nieuwe HSV Langedijker Sportvissers eo. Ook de verenigingen uit Langedijk, Koedijk, Sint Maarten en Dirkshorn deden dat. Met samen ongeveer 1000 leden. De nieuwe vereniging kwam voort uit een al bestaand samenwerkingsverband waardoor we tegen geringe kosten in elkaars gebied mochten vissen. Andere voordelen wer den: de contacten met o.a. de federatie, het waterschap, de beroepsvisserij en de gemeenten. Bovendien werd vanaf toen het verplichte viswaterbeheer door één bestuur geregeld. Niet aansluiten zou voor ons vervelende consequenties heb ben gehad omdat we dan telkens toestem ming moeten vragen om een wedstrijd te organiseren. Ook in Waarland, want de visrechten hier zijn van de Langedijker Sportvissers. Als afsluiting In de inleiding is geschreven dat Siem Houtman een keuze heeft gemaakt uit het notulenboek van De Goede Vangst. Bijna 35 jaar is dit boek bijgehouden door Aris Groen. Op 14 februari 2005 overleed hij op 71-jarige leeftijd. In overleg met Siem heeft Nic Slagter dit verslag van de wetenswaardigheden van de visclub bewerkt. Tot slot: een woord van dank aan Jan Agenant voor zijn bij drage aan dit verhaal. La I

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 2013 | | pagina 20